Test tabletów

Tablet Modecom FreeTab 1004 IPS X4+

Tablet Modecom FreeTab 1004 IPS X4+

Każdy chciałby kupić sprawdzony, niezawodny, wydajny i nie drogi tablet. Jednak wybór takiego modelu, nie jest łatwy. Na rynku jest wiele urządzeń mobilnych, na których są przeprowadzane testy je porównujące, tak by znaleźć jak najbardziej odpowiedni tablet dla siebie.

Jaki więc model wybrać?

Wielkość tabletu – testy tabletów oraz opinie użytkowników, jednoznacznie wskazują, że najmniejsze tablety 7 calowe najlepiej sprawdzają się podczas podróży. Ze względu na swoje mały wymiary, mogą mieścić się nawet w kieszeniach spodni czy marynarki. Nieco większe 8 i 9 calowe modele sprawdzą się zarówno podczas podróżowania, jak i w domowym użytkowaniu. Ich wielkość pozwala schować je nawet w niedużej torebce. Z kolei duże 10 calowe tablety są odpowiednie do wykorzystania w zaciszu domowym. Pozwalają one komfortowo przejrzeć internet, urządzić wieczór filmowy czy zrobić zakupy online. Mieszczą się zazwyczaj w torbach średniej wielkości.

Tablety – Ranking TOP 10

Pozycja Nazwa tabletów Producent Cena tabletów
1Blow WhiteTab7BlowAktualna Cena
2Goclever Quantum 2 700GocleverAktualna Cena
3Allview Viva C701 8GB 3GAllviewAktualna Cena
4Lark Evolution X4 7 8GBLarkAktualna Cena
5Lark Evolution X4 7 8GBLarkAktualna Cena
6Prestigio MultiPad Rider 7.0 3GPrestigioAktualna Cena
7Blow KidsTab 7BlowAktualna Cena
8Blow WhiteTab 7.4 HD 8GBBlowAktualna Cena
9Overmax LiveCore 7010OvermaxAktualna Cena
10Quer KOM0475QuerAktualna Cena

Porównaj aktualne ceny tabletów…->

System operacyjny – nie warto porównywać systemów operacyjnych, każdy woli coś innego, każdemu inny system operacyjny bardziej odpowiada. Warto jednak wybierać tablety ze sprawdzonym oprogramowaniem, czyli :Windowsem, Androidem czy iOS -em. Jeśli to nasz pierwszy przenośny komputer, warto zastanowić się nad systemem operacyjnym takim samym, jakiego używamy w telefonie komórkowym. Będzie nam zdecydowanie łatwiej pracować na znanym oprogramowaniu.

Wyświetlacz – panel dotykowy jest w tablecie najważniejszy, kolory powinny być dobrze odwzorowane, a jasność wystarczająca. Z testów wynika, że różnice pomiędzy tabletami w tej kwestii mogą być bardzo duże. Warto przyjrzeć się, który model wyświetla ostry, jasny obraz z naturalnymi barwami i właśnie na ten postawić. Z kolei z obsługą dotykową w poszczególnych tabletach, nie ma raczej problemów (tak wykazują testy).

Procesor – tylko niektóre modele posiadają mocne procesory, więc jeśli zależy nam na szybkim działaniu naszego tabletu, warto się temu przyjrzeć nieco bardziej. W testach tylko nieliczne urządzenia mają zamontowane tak dobre procesory.

Bateria – na temat długości pracy na baterii jest bardzo dużo różnych testów. Poszczególne modele mogą pracować na jednym ładowaniu średnio od 8 godzin do nawet 15. Warto wybrać tablet z jak najmocniejszą baterią.

Testy tabletów

Zastosowanie – w zależności od przeznaczenia, tablety mogą być wyposażone w różne dodatkowe funkcje. Testy tabletów wykazują, który model jest najlepszy w swojej kategorii. Do robienia zdjęć i filmów trzeba wybrać urządzenie, które filmuje około 25 – 30 klatek na sekundę, tak aby video się nie zacinało. Z kolei do oglądania filmów wyświetlacz powinien mieć dobre oceny za wierność kolorów i kontrast. Dzięki wystarczającej jasności, będziemy mogli korzystać z tabletu nawet w słoneczne dni. Do pracy przyda się duży ekran, spora pamięć i szybki procesor. Z testów także wynika, że podpięcie klawiatury, znacznie usprawni i przyspieszy naszą pracę. Przydadzą się także aplikacje biurowe, które znacznie ułatwiają wszelkie działania na tablecie. Jeśli jesteśmy fanami gier, musimy patrzeć na wynik testów porównujących karty graficzne i ich wydajność.

Tak szukaliście tabletów:

  • czy tablet cavion ma wejscie na karte pamieci (2)
  • jak włożyć kartę sim do tabletu blow (1)
  • tablet blow 10 3g wlozenie karty sim (1)
  • tablet cavion base 7 1 opinie (1)
  • tablet na karte sim blow (1)
  • ytube czy warto miec tablet do torebki (1)