Tablet z klawiaturą

Tablet z klawiaturą Dell Inspiron 11

Tablet z klawiaturą Dell Inspiron 11

Do prawie każdego tabletu możemy podłączyć klawiaturę przez kabel lub bezprzewodowo np. Bluetoothem. Jednak istnieją na rynku także specjalne urządzenia zwane hybrydami, którymi są tablety ze stacją dokującą pod postacią klawiatury, która może mieć wbudowaną dodatkową baterię czy tez kilka portów. Wszystkie ważne elementy są umieszczone w górnej części z ekranem, takie jak procesor, pamięć i dysk. Kiedy tą część odłączymy od klawiatury, otrzymujemy klasyczny tablet. Z hybrydy możemy korzystać jak z normalnego tabletu lub klasycznego laptopa.

Tablety z klawiaturą – Ranking TOP 10

Pozycja Nazwa tabletu Producent Cena tabletu
1Lenovo A7600 16GB 3G (59-409037)LenovoAktualna Cena
2Modecom FreeTab 7800 IPS ICModecomAktualna Cena
3Huawei MediaPad T1 8.0 16GB 3GHuaweiAktualna Cena
4LENOVO Tablet LENOVO TAB 2 A10-30L 10,1"/MSS8909/1GB/16GB/4G LTE/Android5.1 ciemnoniebieski KPLVTT100560LENOVOAktualna Cena
5Samsung Galaxy Tab E T561 8GB LTESamsungAktualna Cena
6Lenovo A10-30L 16GB LTE (ZA0D0035PL)LenovoAktualna Cena
7Huawei Mediapad T3 8.0 WIFI 16GB SzaryHuaweiAktualna Cena
8Lenovo A10-30L 16GB LTE Niebieski (ZA0D0040PL)LenovoAktualna Cena
9Lenovo TAB3 A8-50M 16GB LTE (ZA180003PL)LenovoAktualna Cena
10Lenovo A8-50F 16GB LTE (ZA180030PL)LenovoAktualna Cena

Pełna lista tabletów z klawiaturą…->

Urządzenie hybrydowe bo tak nazywane są tablety z klawiaturą będzie idealne dla osób, które chciały wybrać tablet, ale brakowało im klawiatury. Opcja hybrydowa zapewnia i jedno i drugie, do zestawu zawsze dołączona jest klawiatura. Na tego rodzaju tablecie możemy odpisywać na maile, dzwonić, prowadzić videokonferencje, grać w gry, oglądać filmy oraz dopracowywać własne projekty. W biurowej pracy przyda się także możliwość podłączenia rzutnika czy drukarki. Tablet hybrydowy przyda się np. przedstawicielom handlowym, którzy mogą go wziąć ze sobą do klienta i na bieżąco pokazywać czy wprowadzać zmiany w danym schemacie. Urządzenie to może również posłużyć jako GPS, pomoże odnaleźć drogę i dojechać na umówione miejsce.

Tablety z klawiaturą Asus Aktualna cena… ->
Tablety z klawiaturą Lenovo Aktualna cena… ->
Tablety z klawiaturą na Windows 8 Aktualna cena… ->
Tablety z klawiaturą na Androidzie Aktualna cena… ->

Największą zaletą tabletów z klawiaturą są kompaktowe, nieduże wymiary. Dołączana klawiatura zapewnia komfort do pisania i idealnie nadaję się we wszelkiego rodzaju podróże. Tablety z przyłączaną klawiaturą oferują wydajność zbliżoną do klasycznych ultrabooków. Małym minusem tych urządzeń jest to, iż są nieco grubsze, cięższe i większe od samych tabletów, a mechanizm łączący ekran z klawiaturą czasem się szybko zużywa czy psuje. Hybrydy mogą być także droższe od innych, mobilnych komputerów. Przed zakupem tabletu z klawiaturą warto się przyjrzeć kilku parametrom:

Wielkość ekranu

To najważniejszy element całego zestawu. Należy wybierać ekrany o średniej wielkości, aby całość nie była zbyt duża. Optymalny rozmiar to około 11 cali12 cali. Jeśli chodzi o rozdzielczość to im wyższa, tym lepiej. Jednak w przypadku urządzeń hybrydowych trzeba uważać na to, że na nie dużych ekranach litery i ikony mogą wydawać się zbyt małe. Dlatego niektórzy producenci dołączają do zestawu cyfrowe piórko, które umożliwia precyzyjną nawigację.

Waga

Większość urządzeń hybrydowych nie przekracza 1,6 kilograma swojej wagi. Warto podczas zakupu wybrać tablet z jak najniższym ciężarem.

Podłączanie klawiatury

Ważny element, który zrobiony z marnej jakości materiałów może szybko się zepsuć. Wybierając odpowiedni model trzeba na to zwrócić uwagę oraz na stabilne podtrzymywanie już połączonej matrycy. Jest to niezbędne, aby długo móc się cieszyć użytkowaniem naszego tabletu.

Na co jeszcze zwrócić uwagę

Dobrze aby nasze urządzenie dysponowało minimalnym zestawem złączy: dwa porty USB, HDMI, Displayport oraz gniazdem sieciowym. W zależności od modelu, możemy także spotkać tablety hybrydowe z przednią kamerą oraz dodatkowymi przyciskami do blokowania lub regulacji głośności. Przydadzą się również moduły: NFC do wymiany danych pomiędzy urządzeniami lub GPS do nawigacji. Poza tym jak w przypadku każdego innego tak i tutaj warto zaopatrzyć się w etui na tablet z klawiaturą.

Ceny tabletów z klawiaturą

Obecnie dobry tablet z klawiaturą można już kupić nawet w cenie poniżej 1000 złotych.

Tak szukaliście tabletów:

  • tablet z klawiaturą (143)
  • tablety z klawiatura (33)
  • tablet z klawiatura cena (21)
  • tablety z klawiaturą ranking (18)
  • tablet z klawiaturą opinie (13)
  • jaki tablet z klawiatura (12)
  • dobry tablet z klawiatura (8)
  • Ile kosztuje tablet z klawiatura (7)
  • tablet z klawiaturą windows (6)
  • tablet hybrydowy (6)