Tablet z GPS

Tablet Lenovo Yoga 2 1050F 32GB

Tablet z GPS Lenovo Yoga 2 1050F 32GB

Obecnie dostępne w sklepach tablety mają coraz więcej potrzebnych i użytecznych funkcji. Służą nie tylko do oglądania filmów czy słuchania muzyki, ale także są wykorzystywane do przeglądania stron internetowych czy sprawdzania poczty. Dziś są często wyposażone również w moduł nawigacji GPS, dzięki czemu tablet może być wykorzystywany jako nawigacja samochodowa (jeśli interesują Cię właściwe nawigacje to polecamy ten serwis http://mapygps.pl/opinie-i-cena/nawigacja-samochodowa-gps/). Wybierając odpowiedni model tabletu z nawigacją GPS warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów:

Rozmiar

Jeśli chcemy wykorzystywać tablet do nawigacji, najlepiej wybrać model z ekranem 7 calowym. Idealnie sprawdzi się w zamocowany na przedniej szybie samochodu, nie będzie zasłaniał i utrudniał widoczności pola widzenia kierowcy. Jeśli chcemy wykorzystywać tablet z GPS-em w innych celach, możemy wybrać modele z nieco większą przekątną ekranu, np. 9 czy 10 calowe.

Tablety z GPS – Ranking TOP 6

Pozycja Nazwa tabletów Producent Cena tabletów
1Prestigio MultiPad Rider 7.0 3GPrestigioAktualna Cena
2Modecom FreeTAB 7003 HD+ X2 3G+ModecomAktualna Cena
3Eten M700EtenAktualna Cena
4Overmax Qualcore 7022 3GOvermaxAktualna Cena
5Archos 70c Xenon 8GB 3GArchosAktualna Cena
6Kiano SlimTab 7 3GKianoAktualna Cena

Pełna lista tabletów z GPS…->

Rodzaj odbiornika GPS

Najczęściej tablety są wyposażone w moduły A – GPS, które dość szybko potrafią ustalić naszą pozycję. Odbiorniki te korzystają z sygnału 3G telefonii komórkowej wykorzystywanej do ustalania pozycji stacji bazowych nadajników. Dokładność określenia naszej pozycji zależy od zagęszczenia i ilości tych stacji. Dlatego w nowszych modelach wykorzystywany jest system GLONASS, który eliminuje tzw. czarne strefy, w których nie ma zbyt dużo stacji bazowych. Część tabletów będzie także wymagała stałego łącza z internetem poprzez modem 3G, także to trzeba wziąć pod uwagę wybierając odpowiedni model. Jeśli tablet ma służyć typowo do nawigacji trzeba kupić model z mapami do nawigacji działające pod Androidem. Warto także polować na promocje, w których do tabletu z GPS-em dokładane są mapy do nawigacji samochodowej.

Tablet Kiano Intelect 8.9 3G MS

Tablet Kiano Intelect 8.9 3G MS

Tablety 3G GPS

Porównaj aktualne ceny tabletów z 3G… ->

Ekran i oprogramowanie

Warto wybrać tablet z matrycą IPS, dzięki której kąty widzenia są lepsze, a ekran jest czytelny nawet w pełnym słońcu. Jeśli chodzi o samo oprogramowanie to na Androidzie zadziała większość programów do nawigacji. W tańszych tabletach przeważnie zainstalowane jest inne oprogramowanie. Warto sprawdzić przed zakupem to, czy będzie możliwość zainstalowania innego programu.

Wyposażenie

Jeśli chcemy wykorzystywać nasz tablet z GPS-em do nawigacji samochodowej trzeba wybrać model wraz z solidnym uchwytem montażowym. Zapewni to stabilność i bezpieczeństwo, że tablet nie odczepi się podczas jazdy. Dodatkowo przyda się ładowarka samochodowa dołączona do zestawu ewentualnie dobry powerbank. Warto także zakupić rozdzielacz gniazdka zapalniczki, aby podłączyć bez problemów nasz tablet. Dobrym rozwiązaniem jest także gumowy ochraniacz na tablet, dzięki czemu nie wyślizgnie się on nam z rąk.

Tablety z GPS do 700 zł – Ranking TOP 4

Pozycja Nazwa tabletów Producent Cena tabletów
1Lenovo A7-10F 8GB (59-442866)LenovoAktualna Cena
2Lenovo A7-10F 8GB (59-434726)LenovoAktualna Cena
3Lenovo A7-10 8GB (59-442867)LenovoAktualna Cena
4Lenovo A7-10F 8GB (ZA0R0024PL)LenovoAktualna Cena

Pełna lista tabletów z GPS do 700 zł…->

Ceny tabletów z GPS

Tablet z nawigacją GPS znajdziemy zarówno w cenie budżetowej czyli stosunkowo tani, jak i z wyższej półki, co pozwala dopasować urządzenie do naszych potrzeb i możliwości finansowych. Godnymi polecenia są tablety oferowane przez znanych producentów nawigacji, dzięki czemu mamy gwarancję sprawnej nawigacji w trasie. Ceny zaczynają się od 200 złotych w wzwyż aż do 1000 zł. Porównaj aktualny ranking cenowy tabletów z GPS:

Tak szukaliście tabletów:

  • tablet z gps (89)
  • jaki tablet do nawigacji (32)
  • tablet gps (16)
  • tablet z nawigacją (14)
  • tablety z gps (14)
  • tablet z nawigacją gps (9)
  • tablet jako nawigacja (8)
  • najlepszy tablet do nawigacji (7)
  • tani tablet do nawigacji (7)
  • tablet z gps i 3g (7)