Tablet z Windows 8.1

Tablety z windows 8.1 Overmax LiveCore 7011

Tablety z windows 8.1 Overmax LiveCore 7011

Oprogramowanie Windows 8 na tablety oferuje interfejs składający się z prostych i funkcjonalnych kafelków. Dzięki czemu dotykowa obsługa jest wygodna, a system bezproblemowo i płynnie działa. Schemat ten dobrze znany jest z komputerów PC a także laptopów i ultrabooków, z których korzystamy na co dzień w domu i pracy.

Najnowsze tablety z Windowsem 8 to urządzenia godne uwagi. W przeciwieństwie do tabletów z systemem Android i iOS, wykorzystują procesory ARM oraz w dotykowych ultrabookach procesory Intela (Core i3 lub i5).

Ceny tabletów z Windows 8.1

Przedział cenowy jest szeroki. Najtańsze tablety z Windowsem 8 można kupić już za około 300 złotych. To zazwyczaj proste modele z 7 cali8 calowymi ekranami. Ceny mogą sięgać nawet kilku tysięcy złotych.

Tablety z Windows 8 – Ranking TOP 10

Pozycja Nazwa tabletu Producent Cena tabletu
1Toshiba Encore 2 WT8-B-102ToshibaAktualna Cena
2Toshiba Encore 2 WT8-B264 Pro 64GBToshibaAktualna Cena
3Colorovo CityTab Supreme 8 3GColorovoAktualna Cena
4Toshiba Encore 2 WT10-A32 RenewToshibaAktualna Cena
5Xoro Pad 9W4 32GBXoroAktualna Cena
6Acer Switch 10AcerAktualna Cena
7Modecom FreeTab 1035ModecomAktualna Cena
8Asus Transformer Book T100TA RenewAsusAktualna Cena
9Asus Transformer Book T100TA RenewAsusAktualna Cena
10Asus Transformer Book T100TA RenewAsusAktualna Cena

Pełna lista tabletów z Windows 8…->

Specyfika tabletów z Windows 8.1

Urządzenia z Windowsem nie są tanie, jednak ich szeroka funkcjonalność i duża wydajność są warte swojej ceny. Niektóre modele dysponują np. wyświetlaczami o rozdzielczości aż 1366×768 lub 1920×1080 pikseli, które zapewniają szerokie kąty widzenia. Obraz jest dobrej jakości, lub nawet lepszej niż w przypadku niektórych komputerów przenośnych. Tablety z procesorem Intel Core i5 wyposażone są w wydajne układy graficzne (HD 4000), dzięki którym można grać w najnowsze gry 3D. Urządzenia mają także szybkie dyski SDD (128GB), dwie kamery oraz zestaw dodatkowych portów USB, HDMI czy wejście na kartę micro SD i wydajną baterię (poczytaj też o powerbankach -> http://digitalpc.pl/powerbank-lekarstwem-rozladowane-baterie/). Dzięki czemu można do nich bez problemu podłączyć dodatkowe akcesoria typu mysz, monitor czy klawiaturę zewnętrzną. Tablety z Windowsem 8 cechuje wysoka bezawaryjność, szybko się uruchamiają i płynnie działają. Największym ich atutem jest możliwość instalacji programów, których używamy na komputerach stacjonarnych. Kupując dany produkt otrzymujemy licencję, dzięki której możemy z danego programu korzystać zarówno na PC, jaki i na tablecie. Pomaga to zsynchronizować nasze dane z systemem i dopasować się do naszych potrzeb.

Najpopularniejsze modele tabletów z Windows 8 i Windows 8.1:

Tablety 3G z Windows 8 Aktualna cena… ->
Tablety Acer z Windows 8 Aktualna cena… ->
Tablety Lenovo z Windows 8 Aktualna cena… ->
Tablety 10 cali z Windows 8 Aktualna cena… ->

Ich największą wadą jest dość wysoka cena i zamknięty system. Oferowane przez Microsoft oprogramowanie nie ma otwartego kodu i nie jest darmowe. Podnosi to cenę każdego tabletu wyposażonego w system Windows 8 i nie daje możliwości umieszczenia własnej aplikacji. Pozostają jedynie aplikacje umieszczone tylko w oficjalnym sklepie Microsoftu. Daje to jednak większe bezpieczeństwo i stabilniejszą pracę systemu. Przekłada się to także na dłuższą żywotność samego tabletu i wygodę jego użytkowania. Przyszłość jest w urządzeniach obsługiwanych dotykowo, na tym polu Microsoft jest aktualnie bezkonkurencyjny.

Tak szukaliście tabletów:

  • jaki tablet z windows (68)
  • ranking tabletów 7 cali z windows (14)
  • jaki tablet z windowsem (10)
  • tablet z windows (10)
  • tablety z windows (8)
  • najlepsze tablety z Windows (7)
  • tani tablet z windows (6)
  • tablet z windowsem (6)
  • ranking tabletów z windows (5)
  • tablet z windows opinie (4)