Tablet z Wi-Fi

Tablet z WiFi Samsung Galaxy Tab 4 10.1 T535 16GB 4G

Tablet z WiFi Samsung Galaxy Tab 4 10.1 T535 16GB 4G

Dzisiaj dostęp do sieci może być zapewniany przez szereg różnych technologii. Jeśli chodzi o tablety to muszą one być wyposażone, w tym celu, w moduł WiFi, modem3G lub modem 4G LTE. To zapewnia połączenie z Internetem, dzięki któremu możemy sprawdzić pocztę mailową, obejrzeć film na You Tubie czy uaktualnić status na portalach społecznościowych. Takie urządzenie z dostępem do sieci, jest w stanie niekiedy zastąpić laptop, a przy tym jest od niego znacznie lżejszy.

Tablety z WiFi – Ranking TOP 10

Pozycja Nazwa tabletu Producent Cena tabletu
1Blow KidsTab 7BlowAktualna Cena
2Overmax LIVECORE 7031 8GB czarnyOvermaxAktualna Cena
3Lark FreeMe X4 7 BlueLarkAktualna Cena
4Cavion Base 7CavionAktualna Cena
5SMART TB707SMARTAktualna Cena
6Blow WhiteTab7BlowAktualna Cena
7Overmax Livecore 7041OvermaxAktualna Cena
8Blow BlackTAB 8GB LTE CzarnyBlowAktualna Cena
9Lark FreeMe X2 7LarkAktualna Cena
10Overmax QUALCORE 7023OvermaxAktualna Cena

Pełna lista tabletów z Wi-Fi…->

Obecnie każdy z tabletów na polskim rynku jest wyposażony w moduł WiFi. Sprawdzają się one kiedy zamierzamy korzystać z tabletu w zaciszu własnego domu lub w miejscach gdzie sieć WiFi jest ogólnodostępna. Punktów zwanych Hot Spotami WiFi jest coraz więcej, nie tylko w kawiarniach, ale również np. w centrach handlowych. Takie modele są tańsze w porównaniu do tabletów wyposażonych w modemy 3G lub moduł LTE. Jeśli nie będzie nam przeszkadzać to, że nie zawsze będziemy mieć możliwość łączności z internetem, poza miejscem swojego zamieszkania to ten wybór będzie dla nas idealny.

Jaki tablet z WiFi wybrać i kupić?

Na rynku dostępne są różne standardy sieci bezprzewodowych. Rożnica pomiędzy nimi jest w szybkości ( n lub ac) oraz w dwukanałowej obsłudze. Standard oznaczony literką n ma prędkość do 300 Mb/s przy częstotliwości 5 GHz oraz do 150 Mb/s przy częstotliwości 2,4 GHz. Z kolei standard ac pozwala uzyskać transfer danych nawet do 1 Gb/s przy częstotliwości 5 GHz. W prędkość ac wyposażone są najnowsze tablety wiodących producentów. Trzeba jednak pamiętać, że wybierając model ze standardem WiFi ac, potrzebny będzie specjalny router, który jest kompatybilny z tą technologią oraz odpowiednio szybkie łącze internetowe. Warto go kupić jeśli często ściągamy duże ilości materiałów, i będziemy w stanie wykorzystać w pełni jego możliwości techniczne w zakresie transferu danych. Innym rozwiązaniem na brak dostępu do sieci w terenie może być tzw. tethering. Za pomocą smartfonów, które posłużą za modem, możemy uzyskać połączenie z Internetem dla tabletu z WiFi. Rozwiązanie to nie jest zbyt wygodne, bo bateria w tego typu telefonach bardzo szybko się rozładowuje, ale jest to opcja tańsza niż zakup tabletu z 3G.

Cena tabletów z wi-fi

Tablet z WiFi kupimy już od około 100 złotych.

Tak szukaliście tabletów:

  • tablety opinie (8)
  • tablet z dobrym wifi (6)
  • tablet z mocnym wifi (2)
  • tablet z najlepszym wifi (1)
  • tablety z najlepszym zasięgiem wifi (1)