Tablet z Wi-Fi

Tablet z WiFi Samsung Galaxy Tab 4 10.1 T535 16GB 4G

Tablet z WiFi Samsung Galaxy Tab 4 10.1 T535 16GB 4G

Dzisiaj dostęp do sieci może być zapewniany przez szereg różnych technologii. Jeśli chodzi o tablety to muszą one być wyposażone, w tym celu, w moduł WiFi, modem3G lub modem 4G LTE. To zapewnia połączenie z Internetem, dzięki któremu możemy sprawdzić pocztę mailową, obejrzeć film na You Tubie czy uaktualnić status na portalach społecznościowych. Takie urządzenie z dostępem do sieci, jest w stanie niekiedy zastąpić laptop, a przy tym jest od niego znacznie lżejszy.

Tablety z WiFi – Ranking TOP 10

Pozycja Nazwa tabletu Producent Cena tabletu
1Overmax Livecore 7031 8GBOvermaxAktualna Cena
2Cavion Base 7 Quad 4GBCavionAktualna Cena
3Cavion Base 7CavionAktualna Cena
4Lark FreeMe X4 7 RedLarkAktualna Cena
5Lark FreeMe X4 7 BlueLarkAktualna Cena
6Blow WhiteTab7BlowAktualna Cena
7Blow KidsTab 7BlowAktualna Cena
8Blow WhiteTab 7.4 HD 8GBBlowAktualna Cena
9Overmax Livecore 7041OvermaxAktualna Cena
10Overmax QUALCORE 7023OvermaxAktualna Cena

Pełna lista tabletów z Wi-Fi…->

Obecnie każdy z tabletów na polskim rynku jest wyposażony w moduł WiFi. Sprawdzają się one kiedy zamierzamy korzystać z tabletu w zaciszu własnego domu lub w miejscach gdzie sieć WiFi jest ogólnodostępna. Punktów zwanych Hot Spotami WiFi jest coraz więcej, nie tylko w kawiarniach, ale również np. w centrach handlowych. Takie modele są tańsze w porównaniu do tabletów wyposażonych w modemy 3G lub moduł LTE. Jeśli nie będzie nam przeszkadzać to, że nie zawsze będziemy mieć możliwość łączności z internetem, poza miejscem swojego zamieszkania to ten wybór będzie dla nas idealny.

Jaki tablet z WiFi wybrać i kupić?

Na rynku dostępne są różne standardy sieci bezprzewodowych. Rożnica pomiędzy nimi jest w szybkości ( n lub ac) oraz w dwukanałowej obsłudze. Standard oznaczony literką n ma prędkość do 300 Mb/s przy częstotliwości 5 GHz oraz do 150 Mb/s przy częstotliwości 2,4 GHz. Z kolei standard ac pozwala uzyskać transfer danych nawet do 1 Gb/s przy częstotliwości 5 GHz. W prędkość ac wyposażone są najnowsze tablety wiodących producentów. Trzeba jednak pamiętać, że wybierając model ze standardem WiFi ac, potrzebny będzie specjalny router, który jest kompatybilny z tą technologią oraz odpowiednio szybkie łącze internetowe. Warto go kupić jeśli często ściągamy duże ilości materiałów, i będziemy w stanie wykorzystać w pełni jego możliwości techniczne w zakresie transferu danych. Innym rozwiązaniem na brak dostępu do sieci w terenie może być tzw. tethering. Za pomocą smartfonów, które posłużą za modem, możemy uzyskać połączenie z Internetem dla tabletu z WiFi. Rozwiązanie to nie jest zbyt wygodne, bo bateria w tego typu telefonach bardzo szybko się rozładowuje, ale jest to opcja tańsza niż zakup tabletu z 3G.

Cena tabletów z wi-fi

Tablet z WiFi kupimy już od około 100 złotych.

Tak szukaliście tabletów:

  • tablety opinie (8)
  • tablet z dobrym wifi (6)
  • tablet z mocnym wifi (2)
  • dobry tablet z wifi (1)
  • tablet wifi ac (1)
  • tablet z najlepszym wifi (1)
  • tablety z najlepszym zasięgiem wifi (1)