Tablet z LTE

Tablet Kiano Intelect 8.9 3G MS

Tablet Kiano Intelect 8.9 3G MS

Co to jest LTE?

LTE to rodzaj bezprzewodowego transferu danych, który oferuje przesyłanie nawet do 150 MB na sekundę. Przekłada się to na dużo szybsze: przeglądanie stron w internecie, transfer zdjęć czy przekazywanie na żywo materiałów video. Obecnie LTE to najszybszy standard przesyłania danych, który oferują operatorzy telefonii komórkowej. Prędkość ściągania danych jest nawet kilkukrotnie wyższa, w porównaniu do poprzednich generacji. Standard ten został specjalnie stworzony z myślą o transmisji danych, więc komfort użytkowania jest większy.

Wady

Kupując sprzęt oparty na tej technologii np. tablet, trzeba pamiętać o tym, że aktualnie w Polsce, pobieranie danych z prędkością 100MB/s nie jest osiągalne. Transfery oscylują w okolicach 30 – 50 MB/s, co dla miłośników internetu jest i tak atrakcyjne. Jednak nadal obszar w Polsce na którym dostępna jest ta technologia, nie jest zbyt rozwinięty. Warto zatem przed zakupem tabletu LTE, upewnić się czy na naszym terenie będziemy mieli jej zasięg. Do obsługi technologii LTE potrzebna będzie również specjalna karta – USIM. Minusem na pewno są także ceny tabletów z LTE, które nie są najniższe. Różnica np. w tym samym modelu z i bez LTE to nawet 500 złotych. Trzeba się także liczyć z dodatkowym wykupem pakietu danych u operatora, czyli mniej więcej od 60 – 70 złotych w wzwyż.

Zalety

Jeśli wybierzemy tablet z LTE to można liczyć, że czas ładowania większości witryn zajmie góra kilka sekund. Uzyskamy duży komfort przesyłania plików multimedialnych, nawet o sporych rozmiarach np. HD. Szybkość transferu pozwala też w pełni wykorzystać możliwości usług chmurowych, a przy tym eliminuje konieczność poszukiwania sieci Wi – Fi. Dzięki technologii LTE możemy oglądać pliki w 1080p bez długiego czekania na ich załadowanie oraz bez obaw o przerwanie połączenia. Zadowoleni z LTE powinni być także miłośnicy gier, dzięki jej mniejszym opóźnieniom, co jest szczególnie ważne w trybie multiplayer. Aby nie płacić ciągle za nowe pakiety danych u operatorów, warto wykupić nielimitowany transfer 4G LTE. Jeśli jednak głównie będziemy korzystać z domowego Wi – Fi, nie warto zawracać sobie głowy tym modułem. Coraz większa liczba operatorów z LTE pozwoli na rozwój nowych dodatkowych usług oraz konkurencyjność ofert i cen.

Ceny tabletów z LTE

Aktualnie ceny tabletów z LTE zaczynają się od około 600 złotych i mogą sięgać nawet 3000 złotych.

Tablety 3G – Ranking TOP 8

Pozycja Nazwa tabletów Producent Cena tabletów
1Allview Viva i701G 8GB 3GAllviewAktualna Cena
2Overmax Qualcore 7022 3GOvermaxAktualna Cena
3Kruger & Matz Eagle 701 16GB 3GKruger & MatzAktualna Cena
4Kiano SlimTab 7 3GKianoAktualna Cena
5Archos 70 Xenon 3GArchosAktualna Cena
6Archos 70c Xenon 8GB 3GArchosAktualna Cena
7Allview AX501Q 8GB 3GAllviewAktualna Cena
8Kruger & Matz Eagle 804 8GB 3GKruger & MatzAktualna Cena

Pełna lista tabletów z 3G…->

Tak szukaliście tabletów:

  • najlepszy tablet z lte (3)
  • dobry tablet z lte (2)
  • jaki tablet lte 2016 (2)
  • tablet z lte cena (2)
  • lark freeme tablet z gps 4glte (1)
  • najlepszy tablet do 600 zl (1)
  • Tablet za 600 zł Z lte (1)
  • tablety z obsługą lte (1)
  • www tablety z lte do 600zl (1)