Tablet z 3G

Tablet 3G Kiano Intelect 8.9 3G MS

Tablet 3G Kiano Intelect 8.9 3G MS

Kupując tablet mamy do wyboru zazwyczaj modele z WiFi lub z wbudowanym modemem 3G. W zależności od tego gdzie zazwyczaj będziemy korzystać z wybranego urządzenia, trzeba podjąć właściwą decyzję. Jeśli potrzebujemy mobilnego urządzenia, którego będziemy głównie używać w terenie, warto wybrać tablet z 3G. Obecnie tabletów z 3G na rynku jest sporo. Przed zakupem warto zwrócić uwagę na kilka aspektów:

Wbudowany modem 3G czy 3G Ready?

Do wyboru mamy dwa rodzaje urządzeń. Pierwszy ma fabrycznie wbudowany modem 3G, przez co jest już przygotowany do łączności z siecią komórkową. W tym przypadku wystarczy kupić kartę SIM u wybranego operatora lub skorzystać z darmowego internetu Aero2, aby móc przeglądać strony internetowe. Trzeba jednak pamiętać o tym, że nie każdy tablet 3G poradzi sobie z obsługą częstotliwości, na jakiej działa Aero2 (tutaj o tabletach z internetem). Dlatego warto przed zakupem poszukać w sieci recenzji wybranego przez nas urządzenia, aby sprawdzić, na co możemy liczyć.

Tablety 3G – Ranking TOP 10

Pozycja Nazwa tabletów Producent Cena tabletów
1Allview Viva i701G 8GB 3GAllviewAktualna Cena
2Overmax Qualcore 7022 3GOvermaxAktualna Cena
3Kruger & Matz Eagle 701 16GB 3GKruger & MatzAktualna Cena
4Kiano SlimTab 7 3GKianoAktualna Cena
5Archos 70c Xenon 8GB 3GArchosAktualna Cena
6Archos 70 Xenon 3GArchosAktualna Cena
7Allview AX501Q 8GB 3GAllviewAktualna Cena
8Kruger & Matz Eagle 804 8GB 3GKruger & MatzAktualna Cena
9Overmax QualCore 1021 8GB 3GOvermaxAktualna Cena
10Kiano SlimTab 8 3GR 8GB 3G KianoAktualna Cena

Pełna lista tabletów z 3G…->

Tablety 3G Ready wymagają zewnętrznego modemu 3G, który jest podłączany przez USB. Trzeba jednak pamiętać o tym, że nie każdy modem będzie działać z wybranym przez nas tabletem. Jeśli będzie brak jakiś sterowników w bazie producenta, możemy nie mieć możliwości skorzystania z łączności komórkowej.

Tablety z wbudowanym 3G nie tylko dają większy komfort z ich użytkowania, ponieważ nie trzeba uważać na ich zewnętrzny modem, połączony kablem, ale także dłużej działają na jednym ładowaniu. Układ z wbudowanym 3G wyróżnia się dużą energooszczędnością i pozwala na dłuższy czas pracy w trybie 3G, niż tablet z zewnętrznym modemem.

Funkcja Tethering

Tethering to opcja współdzielenia łączności bezprzewodowej przy pomocy innego, działającego z modemem 3G urządzenia np. telefonu komórkowego. Jej główną zaletą jest to, iż nie musimy kupować tabletu w wersji 3G, który jest nieco droższy od zwykłego, lub wybierać urządzenia z zewnętrznym modemem, aby korzystać z 3G. Jednak ta funkcja wymaga korzystania z baterii włączonego zarówno tabletu, jak i źródła, czyli np. telefonu. Z tego powodu wiele osób rezygnuje z takiego rozwiązania.

Tablet LG G PAD 8.3

Tablet LG G PAD 8.3

Tablety 3G do 500 zł

Sprawdź pełną listę… ->

Markowy czy no name?

Producenci tabletów konkurują między sobą nie tylko pod względem różnych parametrów, m in. coraz większej rozdzielczości czy ilości rdzeni, ale także na polu obsługi klienta czy kontroli jakości. Wybierając tablet 3G znanych firm np. Apple, Sony czy Acer otrzymujemy gwarancję, na to że dany model będzie działał nam bez zarzutów. Tablety nieznanych producentów często są źle skonfigurowane i wykonane z kiepskiej jakości materiałów. Ich ekrany dotykowe mogą wariować, utrudniając tym ich obsługę oraz mogą wystąpić niekontrolowane skoki temperatury. Nie od razu można to wychwycić, pewne wady ujawniają się dopiero po jakimś czasie. Tańsze modele, no name nie zawsze są wadliwe. Można wśród nich znaleźć tablety 3G cieszące się dobrą renomą. Warto zawsze przed zakupem poczytać opinie na internecie o konkretnym modelu. Przede wszystkim tak czy siak należy zaopatrzyć się w powerbank.

Ceny tabletów z 3G

Zakres cenowy jest bardzo szeroki. W zależności od budżetu jakim dysponujemy, tablety z modemem 3G możemy kupić od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy.

Tak szukaliście tabletów:

  • tablet esperanza etb107hd (7)
  • manta 713 czy wadliwe (1)
  • manta mid713 opinie (1)
  • zalety tableta manta mid 713 (1)