Tablet do nawigacji

Tablet Acer Iconia TAB W3-810 32GB

Tablet do nawigacji Acer Iconia TAB W3-810 32GB

Tablety oprócz funkcji przeglądarki internetowej (tu więcej o tabletach do internetu) czy odtwarzacza multimediów, mogą także pełnić rolę nawigacji. Jednak aby było to możliwe urządzenie musi posiadać, przede wszystkim odbiornik GPS. Jeśli go nie ma, można także zdecydować się na zakup zewnętrznego modułu, jednak będzie to wiązać się z dodatkowym wydatkiem.

Aby tablet sprawdził się w roli nawigacji, przed zakupem trzeba zwrócić uwagę na kilka parametrów:

Rozmiar

Rozmiar tabletu ma znaczenie jeśli, zamierzamy wykorzystywać go do nawigacji, w szczególności w małym samochodzie. Przekątna ekranu nie powinna przekraczać 7 cali8 cali, aby urządzenie nie przysłoniło nam połowy szyby. Większe modele są również cięższe, przez co potrzebują jeszcze większych uchwytów do mocowania.

Tablety do nawigacji – Ranking TOP 10

Pozycja Nazwa tabletów Producent Cena tabletów
1Manta MID713MantaAktualna Cena
2Overmax QUALCORE 7023OvermaxAktualna Cena
3Blow BlackTAB 8GB LTE CzarnyBlowAktualna Cena
4Prestigio MultiPad Rider 7.0 3GPrestigioAktualna Cena
5Goclever Quantum 700MGocleverAktualna Cena
6Allview Viva i701G 8GB 3GAllviewAktualna Cena
7Kiano Intelect 7 3GKianoAktualna Cena
8Overmax Qualcore 7022 3GOvermaxAktualna Cena
9Kiano SlimTab 7 3GKianoAktualna Cena
10Kruger & Matz Eagle 701 16GB 3GKruger & MatzAktualna Cena

Pełna lista tabletów do nawigacji…->

Rodzaj odbiornika

Aby zaoszczędzić, w tańszych tabletach producenci umieszczają kiepskie odbiorniki, które wyszukują tylko po dwie, trzy satelity. W droższych urządzeniach ta liczba sięga minimum 8 – 10.

Tablety są wyposażone zazwyczaj w moduł A – GPS, za pomocą którego jest ustalana nasza pozycja. Korzysta on z z sygnału 3G, który jest zależny od zagęszczenia bazowych stacji łączności bezprzewodowej (BTS). Aby zniwelować efekt tzw czarnych dziur, stosuje się dodatkowo najnowszy system GLONASS, który polepsza dokładność nawigacji.

Mapy GPS

Ważnym elementem w naszej nawigacji, jest dostęp do sieci internetowej. Najlepiej wybrać tablet z wbudowanym modułem 3G lub możliwością jego podłączenia. Zapewnia to dostęp do różnych darmowych i płatnych aplikacji, w tym map do nawigacji np. Map Google. Warto więc kupić urządzenie działające na systemie Android. Jego obecność jest gwarancją, że działać będzie większość programów do nawigacji. W tańszych modelach z innym oprogramowaniem, może być problem ze ściągnięciem odpowiednich map. Można również rozejrzeć się po różnych modelach tabletów, gdyż często przy ich zakupie możemy otrzymać za darmo mapy do nawigacji samochodowej.

Mocowanie

Ważny jest też uchwyt, za pomocą którego przymocujemy wybrany tablet do przedniej szyby auta. Zapewni to stabilne mocowanie i zapobiegnie przypadkowemu upadkowi naszego urządzenia. Czasem producenci dokładają do zakupionego tabletu takie mocowanie.

Ładowarka

Aby tablet zawsze był gotowy do korzystania z niego, potrzebować będziemy także ładowarki podpinanej do gniazdka zapalniczki samochodowej. Nie wszystkie tablety da się ładować przez port USB, dlatego warto przed zakupem upewnić się czy nie trzeba dokupić dodatkowych akcesoriów, które będą służyć do ładowania w naszym aucie. Pomyśl też o powerbanku.

Dodatki

Warto wybierać tablety z matrycą IPS, dzięki który katy widzenia są lepsze, a ekran nawet przy dużym nasłonecznieniu jest widoczny. Dobrze aby tablet był pokryty gumowym ochraniaczem, który zapobiegnie wyślizgnięciu się nam jego z rąk.

Ceny tabletów do nawigacji GPS

Ceny tabletów do nawigacji zaczynają się od około 400złotych w wzwyż.

Tak szukaliście tabletów:

  • tablet do nawigacji (20)
  • tablet nawigacja (9)
  • jaki tablet do nawigacji gps (9)
  • najlepszy tablet jako nawigacja (7)
  • jaki tablet do nawigacji forum (6)
  • jaki tablet na nawigacje (5)
  • Ile kosztuje tablet z nawigacją (4)
  • ranking tabletów z nawigacią (3)
  • tablety do nawigacji (3)
  • tablet do nawigacji 2016 (2)