Tablet z internetem

Tablet do internetu Lenovo A7600

Tablet do internetu Lenovo A7600

Tablet z dostępem do Internetu to obecnie zupełnie podstawowe wyposażenie. Dzięki czemu urządzeniem tym możemy wysłać maila, wejść na portale społecznościowe czy przejrzeć najnowsze wiadomości. Połączenie z siecią daje nam znacznie więcej możliwości. Tablety z internetem śmiało mogą zastąpić laptopy, ponieważ są dużo bardziej poręczniejsze. Mniejsza waga i rozmiar sprawia, że łatwiej je transportować.
Na rynku są trzy rodzaje technologii, które łączą tablety z siecią. Urządzenia muszą być wyposażone w moduł WiFi, lub jeden z modemów: 3G lub LTE.

Moduł WiFi – umożliwia on połączenie z siecią, wszędzie tam gdzie pracują routery WiFi. Tego rodzaju połączenie sprawdza się w domach czy zakładach pracy. Czasem również galerie handlowe udostępniają w ten sposób łączność z Internetem, dzięki tzw. Hot – Spotom. Minusem tej technologii jest zależność od dostępności sieci. Jeśli więc nie potrzebujemy Internetu, bez względu na miejsce do którego się udajemy, to moduł WiFi powinien nam wystarczyć.

Tablety z internetem – Ranking TOP 10

Pozycja Nazwa tabletu Producent Cena tabletu
1Overmax LiveCore 7010OvermaxAktualna Cena
2Overmax Livecore 7031 8GBOvermaxAktualna Cena
3Overmax Livecore 7030OvermaxAktualna Cena
4Eten X500EtenAktualna Cena
5Goclever Tab A73GocleverAktualna Cena
6Prestigio PMT3017PrestigioAktualna Cena
7Blow WhiteTab7BlowAktualna Cena
8Esperanza Dream Tab 7 RX2 ETB105EsperanzaAktualna Cena
9Lark Evolution X4 7 IPS GreenLarkAktualna Cena
10Prestigio MultiPad 7PrestigioAktualna Cena

Pełna lista tabletów do internetu…->

Modem 3G – bazuje na Internecie dostarczanym przez operatora naszej sieci komórkowej. Aby mieć łączność ze siecią trzeba do tabletu włożyć kartę SIM z wykupionym pakietem danych. Jest świetnym rozwiązaniem dla osób często podróżujących lub w miejscu gdzie nie ma dostępu do WiFi. Modem 3G sprawia, że nie jesteśmy zależni od routerów i dostępności sieci. Z tabletu możemy korzystać i na przystanku autobusowym i na plaży. To również dobra opcja dla tych, którzy nie chcą wiązać się umowami z operatorem ISP.

Modem LTE – aktualnie to najszybszy standard transmisji danych w ramach usług świadczonych przez operatorów telefonii komórkowej. Prędkość pobierania danych jest wyższa, niż w przypadku modemu 3G. Został on stworzony z myślą o transmisji danych i pozwala na ściąganie plików z szybkością do 100 Mb/s oraz wysyłanie ich do 50 Mb/s. Jednak rzeczywiste wyniki są nieco niższe. Aby skorzystać z modemu LTE potrzebujemy kartę USIM. Wadą tej technologii jest na pewno fakt, że nie jest ona jeszcze dostępna na całym terenie naszego kraju. Przed zakupem trzeba upewnić się u operatora, czy nasz obszar wchodzi w jego zasięg. Różni operatorzy oferują inne pokrycie terenu tą technologią. Dzięki modemowi LTE również jesteśmy uniezależnieni od routerów i mamy stały dostęp do Internetu.

Jaki tablet z i do internetu wybrać i kupić?

Warto wybrać model wytrzymały i dobrze wykonany. Obudowa powinna być zrobiona z aluminium i metalu. Dobrze by szyba była wykonana ze szkła hartowanego, co zapewni mu większą ochronę. Tablet musi być lekki i poręczny, rozmiarowo dostosowany do naszych potrzeb. Jeśli chodzi o system operacyjny to warto stawiać na sprawdzone rozwiązania: Android, Windows lub iOS. Wytrzymałość na baterii powinna wynieść przynajmniej 6 – 10 godzin.

Cena tabletów do internetu

Tablet z internetem, w zależności od wielkości, technologii połączenia sieciowego oraz producenta kupimy już za niecałe 100 złotych.

Tak szukaliście tabletów:

  • tablet z internetem (67)
  • tablet do internetu (12)
  • jaki tablet do internetu (10)
  • tablety z internetem (8)
  • tablet z internetem cena (6)
  • tablet z dostępem do internetu (6)
  • ceny tabletow z internetem (5)
  • tablety do internetu (3)
  • tablet dobry do internetu (3)
  • Jaki tablet do internetu na kartę (3)