Tablet z internetem

Tablet do internetu Lenovo A7600

Tablet do internetu Lenovo A7600

Tablet z dostępem do Internetu to obecnie zupełnie podstawowe wyposażenie. Dzięki czemu urządzeniem tym możemy wysłać maila, wejść na portale społecznościowe czy przejrzeć najnowsze wiadomości. Połączenie z siecią daje nam znacznie więcej możliwości. Tablety z internetem śmiało mogą zastąpić laptopy, ponieważ są dużo bardziej poręczniejsze. Mniejsza waga i rozmiar sprawia, że łatwiej je transportować.
Na rynku są trzy rodzaje technologii, które łączą tablety z siecią. Urządzenia muszą być wyposażone w moduł WiFi, lub jeden z modemów: 3G lub LTE.

Moduł WiFi – umożliwia on połączenie z siecią, wszędzie tam gdzie pracują routery WiFi. Tego rodzaju połączenie sprawdza się w domach czy zakładach pracy. Czasem również galerie handlowe udostępniają w ten sposób łączność z Internetem, dzięki tzw. Hot – Spotom. Minusem tej technologii jest zależność od dostępności sieci. Jeśli więc nie potrzebujemy Internetu, bez względu na miejsce do którego się udajemy, to moduł WiFi powinien nam wystarczyć.

Tablety z internetem – Ranking TOP 10

Pozycja Nazwa tabletu Producent Cena tabletu
1Lark FreeMe X4 7 BlackLarkAktualna Cena
2Lark FreeMe X2 7.1sLarkAktualna Cena
3Blow KidsTab 7BlowAktualna Cena
4Overmax LIVECORE 7031 8GB czarnyOvermaxAktualna Cena
5Lark FreeMe X4 7 BlueLarkAktualna Cena
6SMART TB707SMARTAktualna Cena
7Blow WhiteTab7BlowAktualna Cena
8Overmax Livecore 7041OvermaxAktualna Cena
9Blow BlackTAB 8GB LTE CzarnyBlowAktualna Cena
10Lark FreeMe X2 7LarkAktualna Cena

Pełna lista tabletów do internetu…->

Modem 3G – bazuje na Internecie dostarczanym przez operatora naszej sieci komórkowej. Aby mieć łączność ze siecią trzeba do tabletu włożyć kartę SIM z wykupionym pakietem danych. Jest świetnym rozwiązaniem dla osób często podróżujących lub w miejscu gdzie nie ma dostępu do WiFi. Modem 3G sprawia, że nie jesteśmy zależni od routerów i dostępności sieci. Z tabletu możemy korzystać i na przystanku autobusowym i na plaży. To również dobra opcja dla tych, którzy nie chcą wiązać się umowami z operatorem ISP.

Modem LTE – aktualnie to najszybszy standard transmisji danych w ramach usług świadczonych przez operatorów telefonii komórkowej. Prędkość pobierania danych jest wyższa, niż w przypadku modemu 3G. Został on stworzony z myślą o transmisji danych i pozwala na ściąganie plików z szybkością do 100 Mb/s oraz wysyłanie ich do 50 Mb/s. Jednak rzeczywiste wyniki są nieco niższe. Aby skorzystać z modemu LTE potrzebujemy kartę USIM. Wadą tej technologii jest na pewno fakt, że nie jest ona jeszcze dostępna na całym terenie naszego kraju. Przed zakupem trzeba upewnić się u operatora, czy nasz obszar wchodzi w jego zasięg. Różni operatorzy oferują inne pokrycie terenu tą technologią. Dzięki modemowi LTE również jesteśmy uniezależnieni od routerów i mamy stały dostęp do Internetu.

Jaki tablet z i do internetu wybrać i kupić?

Warto wybrać model wytrzymały i dobrze wykonany. Obudowa powinna być zrobiona z aluminium i metalu. Dobrze by szyba była wykonana ze szkła hartowanego, co zapewni mu większą ochronę. Tablet musi być lekki i poręczny, rozmiarowo dostosowany do naszych potrzeb. Jeśli chodzi o system operacyjny to warto stawiać na sprawdzone rozwiązania: Android, Windows lub iOS. Wytrzymałość na baterii powinna wynieść przynajmniej 6 – 10 godzin.

Cena tabletów do internetu

Tablet z internetem, w zależności od wielkości, technologii połączenia sieciowego oraz producenta kupimy już za niecałe 100 złotych.

Tak szukaliście tabletów:

  • tablet z internetem (75)
  • tablet do internetu (13)
  • jaki tablet do internetu (10)
  • tablety z internetem (8)
  • tablet z dostępem do internetu (8)
  • ceny tabletow z internetem (5)
  • tablety do internetu (4)
  • tablet dobry do internetu (3)
  • Jaki tablet do internetu na kartę (3)
  • oferty tabletow z internetem (2)