Tablet do gier

Tablet Lenovo A5500

Tablet do gier Lenovo A5500

Tablety mogą służyć nie tylko do pracy czy przeglądania stron internetowych, ale także do grania. Jeśli chcemy tablet wykorzystywać głównie rozrywkowo, warto wybierać spośród modeli stworzonych specjalnie w tym celu. Tablety do gier powinny cechować się większą wytrzymałością, mocniejszymi procesorami i dobrymi kartami graficznymi. Granie na tablecie ma być przyjemnością. W tym celu urządzenia te zostały wyposażone w niestandardowe układy klawiszy czy dodatkowe akcesoria.

Tablety do gier – Ranking TOP 8

Pozycja Nazwa tabletów Producent Cena tabletów
1Overmax Livecore 7031 8GBOvermaxAktualna Cena
2Overmax LiveCore 7010OvermaxAktualna Cena
3Lark FreeMe X4 7 BlackLarkAktualna Cena
4Lark FreeMe X2 7.1sLarkAktualna Cena
5Blow KidsTab 7BlowAktualna Cena
6Overmax LIVECORE 7031 8GB czarnyOvermaxAktualna Cena
7Lark FreeMe X4 7 BlueLarkAktualna Cena
8Cavion Base 7CavionAktualna Cena

Pełna lista tabletów do gier…->

Wybierając tablet do gier trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów:

Układ graficzny

Pod uwagę bierzemy szczególnie jego wydajność, również w 3D. Do tego trzeba pamiętać o tym, że dobry układ graficzny wymagać będzie wydajnego procesora oraz większej ilości pamięci RAM.

Procesor

Jeśli chcemy aby na naszym tablecie, bezproblemowo działały wszystkie, nawet najbardziej zaawansowane gry i aplikacje, musimy wybrać urządzenie z przynajmniej 4 rdzeniowym procesorem.

Tablet Acer Iconia TAB W3-810 32GB

Tablet Acer Iconia TAB W3-810 32GB

Tablety do grania do 500 zł

Porównaj aktualne ceny… ->

Pamięć RAM

Aby tablet mógł odtwarzać wszystkie nowe gry potrzebna będzie pamięć RAM, co najmniej 2 gigabajtowa. Jest to ważne, gdyż w mobilnych urządzeniach nie ma możliwości rozbudowy pamięci operacyjnej. Warto przyjrzeć się topowym modelom, gdyż istnieje większa szansa, że poradzą sobie one z najnowszymi grami przez dłuższy czas.

Wielkość ekranu

Do grania polecane są tablety o przekątnej najczęściej 9 – 10 cali. Gra na sporym wyświetlaczu jest bardziej komfortowa, jednak trzeba pamiętać o tym, że sporo gier zostało stworzonych z myślą o smartfonach, co po przeskalowaniu ich na większy ekran jest nieco kłopotliwe. Dotyczy to zwłaszcza rozmieszczenia wirtualnych przycisków, jeśli nie będzie można ich skonfigurować, to może być trudno dosięgnąć kciukiem do nich przy 10 calowym ekranie. Z tego powodu może warto wybrać jednak urządzenia z wyświetlaczem 7 – 8 calowym.

Wytrzymałość baterii

Ważne aby była mocna i wytrzymywała 5 – 6 godzin grania. Polecamy przy okazji zaopatrzenie się w dobry powerbank.

Obudowa

Dobrze aby była solidna, jednak nie zbyt ciężka. Ważne aby spód tabletu był pokryty materiałem antypoślizgowym, co zapobiegnie przypadkowemu wyślizgnięciu się go z rąk.

Akcesoria i dodatki

Są sprzedawane zazwyczaj osobno. Warto przed zakupem zorientować się w ich cenach, szczególnie osłony ekranu, która może pełnić także funkcję podstawki oraz bezprzewodowego padu, który został specjalnie stworzony dla jeszcze większego komfortu grania.

Cena tabletów do grania

Zależy od naszego budżetu, porządny tablet dla graczy to koszt około 1500 złotych. Jeśli nie dysponujemy taką kwotą, warto trochę poczekać gdyż ceny tabletów do grania spadają, ze względu na coraz to nowsze modele. Urządzenie musi mieć dobre wszystkie parametry (grafikę, procesor i pamięć), w przeciwnym razie granie może być męczące, np. przez stale zacinający się obraz.

Tablet Modecom FreeTab 1004 IPS X4+

Tablet Modecom FreeTab 1004 IPS X4+

Tablety do gier 10 calowe

Porównaj aktualne ceny… ->

Tak szukaliście tabletów:

  • tablet do gier (50)
  • jaki tablet do gier (23)
  • tablety do gier (20)
  • tani tablet do gier (15)
  • Tablet do grania (13)
  • najlepszy tablet do gier (7)
  • tablet do gier 2016 (6)
  • tablet do gier do 1000 zł z padem i podstawką (3)
  • jaki tablet do grania (3)
  • tablety nowe do gier (2)