Tablet do czytania

Tablet Lenovo A7-10F

Tablet do czytania Lenovo A7-10F

Tablety to urządzenia uniwersalne, wykorzystywane głównie dla rozrywki i multimediów. Dzięki specjalnie zaprojektowanym dla nich aplikacjom możemy korzystać z wielu ciekawych funkcji, a jedną z nich jest możliwość czytania książek lub ebooków oraz innych interesujących nas treści.

Jest to dobre rozwiązanie dla osób chcących czytać np. w środkach komunikacji, czy w chwilach przerwy. Aby tablet był urządzeniem użytecznym i dobrze sprawdzał się właśnie do czytania tekstów, przed zakupem trzeba zwrócić uwagę na kilka aspektów:

Tablety do czytania – Ranking TOP 10

Pozycja Nazwa tabletów Producent Cena tabletów
1Goclever Quantum 2 1010 LiteGocleverAktualna Cena
2Cavion Base 10 3GRCavionAktualna Cena
3iGET Smart S100 8GBiGETAktualna Cena
4Cavion Base 10CavionAktualna Cena
5Kiano Elegance 10,1 8GB 3GKianoAktualna Cena
6Kiano Cavion Base 10 8GB 3GKianoAktualna Cena
7Overmax QualCore 1010OvermaxAktualna Cena
8Overmax QualCore 1021 8GB 3GOvermaxAktualna Cena
9Alcatel OneTouch Pixi 3 8GBAlcatelAktualna Cena
10Blow WhiteTab 10.4 HD 8GB 3GBlowAktualna Cena

Pełna lista tabletów do czytania…->

Wymiary

Jeśli zamierzamy tablet wykorzystywać głównie do czytania, warto wybrać model tableta 10 – calowy. Mniejsze urządzenia mogą się nie sprawdzić.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Zagorzali czytelnicy mogą wybrać tablet z Androidem, gdyż ten system oferuje wiele aplikacji umożliwiających czytanie książek i ebooków, m. in można wykupić abonament w księgarni internetowej i korzystać z niego nawet na czterech urządzeniach. Często można także pobrać darmowe książki czy mieć możliwość czytania w chmurze.

W porównaniu do e – czytników, tablet o wiele lepiej sprawdza się w przypadku komiksów i książek pełnych ilustracji, gdyż lepiej radzi sobie z wyświetlaniem ilustracji i grafik. Tablet w odróżnieniu od czytników pokazuje kolorowe obrazki w lepszej rozdzielczości. Wybierając tablet do czytania głównie musimy zwrócić uwagę na jego rozmiar, aby nie był zbyt mały i na płynne działanie systemu operacyjnego. Reszta parametrów, w tym przypadku, nie ma większego znaczenia. Oczywiście niezbędny może okazać się dobry powerbank.

Po zakupie odpowiedniego modelu warto przyciemnić obraz, aby nie męczył się nam zbyt szybko wzrok. Mały kontrast poprawia komfort czytania czarnych literek na białym tle. Nie należy także czytać przed snem. Ekrany LCD mogą wpływać pobudzająco i utrudniać zasypianie.

Ceny tabletów do czytania książek i ebooków

Tablet do czytania książek, pdf’ów czy ebooków, który będzie spełniał nasze oczekiwania, znajdziemy już od 250 złotych. Jak widać cena tabletu do czytania nie jest zbyt wygórowana. Wybierz tablety do czytania, które Cię interesują i sprawdź aktualny ranking:

Tak szukaliście tabletów:

  • tablet do czytania (25)
  • tablet do czytania książek (10)
  • jaki tablet do czytania (5)
  • tani tablet do czytania (4)
  • tablet do czytania gazet (3)
  • tablety do czytania (2)
  • jaki tablet do ebooków (2)
  • najlepszy tablet do czytania (2)
  • tablet do czytania pdf (2)
  • jaki tablet do czytania gazet (2)