Tablet do czytania

Tablet Lenovo A7-10F

Tablet do czytania Lenovo A7-10F

Tablety to urządzenia uniwersalne, wykorzystywane głównie dla rozrywki i multimediów. Dzięki specjalnie zaprojektowanym dla nich aplikacjom możemy korzystać z wielu ciekawych funkcji, a jedną z nich jest możliwość czytania książek lub ebooków oraz innych interesujących nas treści.

Jest to dobre rozwiązanie dla osób chcących czytać np. w środkach komunikacji, czy w chwilach przerwy. Aby tablet był urządzeniem użytecznym i dobrze sprawdzał się właśnie do czytania tekstów, przed zakupem trzeba zwrócić uwagę na kilka aspektów:

Tablety do czytania – Ranking TOP 10

Pozycja Nazwa tabletów Producent Cena tabletów
1Manta MID1011MantaAktualna Cena
2Lark Evolution X4 10.1 4GBLarkAktualna Cena
3Blow BlackTABBlowAktualna Cena
4Blow BlackTab10BlowAktualna Cena
5Overmax QualCore 1021 8GB 3GOvermaxAktualna Cena
6Goclever Quantum 2 1010 MobileGocleverAktualna Cena
7Kiano Elegance 10,1 8GB 3GKianoAktualna Cena
8Cavion Base 10CavionAktualna Cena
9Dell XPS 10 64GBDellAktualna Cena
10Lark Evolution X4 10.1 8GBLarkAktualna Cena

Pełna lista tabletów do czytania…->

Wymiary

Jeśli zamierzamy tablet wykorzystywać głównie do czytania, warto wybrać model tableta 10 – calowy. Mniejsze urządzenia mogą się nie sprawdzić.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Zagorzali czytelnicy mogą wybrać tablet z Androidem, gdyż ten system oferuje wiele aplikacji umożliwiających czytanie książek i ebooków, m. in można wykupić abonament w księgarni internetowej i korzystać z niego nawet na czterech urządzeniach. Często można także pobrać darmowe książki czy mieć możliwość czytania w chmurze.

W porównaniu do e – czytników, tablet o wiele lepiej sprawdza się w przypadku komiksów i książek pełnych ilustracji, gdyż lepiej radzi sobie z wyświetlaniem ilustracji i grafik. Tablet w odróżnieniu od czytników pokazuje kolorowe obrazki w lepszej rozdzielczości. Wybierając tablet do czytania głównie musimy zwrócić uwagę na jego rozmiar, aby nie był zbyt mały i na płynne działanie systemu operacyjnego. Reszta parametrów, w tym przypadku, nie ma większego znaczenia. Oczywiście niezbędny może okazać się dobry powerbank.

Po zakupie odpowiedniego modelu warto przyciemnić obraz, aby nie męczył się nam zbyt szybko wzrok. Mały kontrast poprawia komfort czytania czarnych literek na białym tle. Nie należy także czytać przed snem. Ekrany LCD mogą wpływać pobudzająco i utrudniać zasypianie.

Ceny tabletów do czytania książek i ebooków

Tablet do czytania książek, pdf’ów czy ebooków, który będzie spełniał nasze oczekiwania, znajdziemy już od 250 złotych. Jak widać cena tabletu do czytania nie jest zbyt wygórowana. Wybierz tablety do czytania, które Cię interesują i sprawdź aktualny ranking:

Tak szukaliście tabletów:

  • tablet do czytania (26)
  • tablet do czytania książek (10)
  • jaki tablet do czytania (6)
  • tani tablet do czytania (4)
  • najlepszy tablet do czytania (3)
  • tablet do ebooków (1)
  • tab do czytania (1)
  • najlepszy tablet do pdf (1)
  • urządzenie do czytania książek abonament (1)
  • jaki tablet do czytania ebook (1)