Tablet dla seniora

Tablet Manta MID1009 3G

Tablet dla seniora Manta MID1009 3G

Tablet dla seniora musi być możliwie nieskomplikowany i przede wszystkim czytelny dla niego. Starsze osoby zazwyczaj nie nadążają za nowoczesną technologią i obsługa tabletu może być dla nich swego rodzaju wyzwaniem. Ważne aby wybrać odpowiedni, prosty model, najlepiej wyprodukowany z myślą właśnie o seniorach. Starsze osoby zazwyczaj mają słabszy wzrok, słuch i inne schorzenia typowe dla sędziwego wieku, więc dobrze aby wybrane urządzenie było komfortowe w użytkowaniu dla nich. Obsługiwany dotykowo tablet będzie dobrym wyborem, tym bardziej że badania potwierdziły, iż czytanie na podświetlonym ekranie jest korzystniejsze właśnie dla seniorów. Wieczorami kiedy oczy są już zmęczone, łatwiej odczytać tekst z tabletu niż np. z gazety. Dodatkowo wielkość liter zawsze można jeszcze powiększyć na ekranie, czego nie da się zrobić w przypadku papierowej kartki.

Tablety dla seniorów z dużym ekranem – Ranking TOP 10

Pozycja Nazwa laptopa Producent Cena laptopa
1Goclever Quantum 2 1010 LiteGocleverAktualna Cena
2Cavion Base 10 3GRCavionAktualna Cena
3iGET Smart S100 8GBiGETAktualna Cena
4Overmax QualCore 1021 8GB 3GOvermaxAktualna Cena
5Lark Evolution X4 10.1 8GBLarkAktualna Cena
6Kiano Cavion Base 10 8GB 3GKianoAktualna Cena
7Cavion Base 10CavionAktualna Cena
8Gogen TA 11500GogenAktualna Cena
9Acme TB1012AcmeAktualna Cena
10Alcatel OneTouch Pixi 3 8GBAlcatelAktualna Cena

Pełna lista tabletów dla seniorów z dużym ekranem…->

Łatwość obsługi interfejsu

Wybierając odpowiedni tablet dla babci czy dziadka, trzeba zwrócić uwagę na to czy urządzenie posiada pomocny przewodnik, który wyjaśni i da wskazówki jak korzystać z podarowanego sprzętu. W każdej chwili senior będzie mógł z niego skorzystać i uzyskać pomoc w przypadku problemów z obsługą urządzenia. Dodatkową zaletą może także być interfejs zaprojektowany z myślą o osobach niedowidzących oraz funkcje głosowe, które po naciśnięciu mówią co to za aplikacja. Wszystko musi być uproszczone i przejrzyste, aby starsi ludzie mieli do wszystkiego łatwy dostęp.

Tutaj więcej o telefonach dla seniorów – http://www.teletop.com.pl/telefon-komorkowy-dla-seniora/

Wielkość i kształt

Ważne aby tablet nie był zbyt ciężki, ale ekran musi być dość duży. Warto wybrać urządzenie co najmniej 9 – 10 calowe i wykonane z materiałów odpornych na uderzenia i otarcia. Trzeba zwrócić uwagę także na to aby, przyciski funkcyjne i różne wejścia były na bocznej stronie obudowy.

Programy i aplikacje

Zazwyczaj w tabletach dedykowanych seniorom są już wgrane podstawowe aplikacje. Każda starsza osoba chętnie skorzysta z możliwości oglądania TV na tablecie. Przyda się także aplikacja z bieżącym programem telewizyjnym, wynikami Lotto, prognozą pogody i ważnymi wydarzeniami dnia. W celach rozrywkowych można zainstalować proste gry np. szachy, bingo czy też różnego rodzaju krzyżówki. Jeśli tablet będzie wyposażony w moduł GPS, urządzenie pomoże seniorowi trafić np. do najbliższej apteki. Warto babci czy dziadkowi, od razu zainstalować jakiś dobry antywirus z najnowszą bazą. Więcej o doborze programu antywirusowego znajdziesz tutaj http://www.guki.pl/jaki-program-antywirusowy-wybrac/. Można pokazać jak regulować rachunki w bankach internetowych, czy nawet jak zamówić zakupy do domu. Tu przyda się tablet z internetem. Tablet to także kopalnia różnego rodzaju e-booków i gazet do czytania. Ważne aby zainstalować jakiś program do komunikacji np. Skype. Warto także zainstalować aplikację z ulubioną stacją radiową, a babci pokazać bazę z niezliczonymi przepisami kulinarnymi.

Ceny tabletów dla seniora

Tablet dla seniora dostaniemy już za około 200 złotych. Cena nie jest wygórowana. Wybierz konkretny model tabletu i porównaj aktualne ceny i sprawdź ranking sklepów oferujących modele, które Cię interesują:

Tak szukaliście tabletów:

  • tablet dla seniora (89)
  • tablet dla seniorów (7)
  • tablet dla emeryta (4)
  • jaki tablet dla starszej osoby (4)
  • tablet dla starszej osoby (4)
  • tablety dla seniorów (3)
  • tablet jaki (3)
  • dobry tablet dla starszej osoby (2)
  • jaki tablet dla seniora (2)
  • tablet dla starszych ludzi (2)