Tablet dla dziecka

Tablet Samsung Galaxy Note 10.1 P600

Tablet Samsung Galaxy Note 10.1 P600

Tablety to jedne z najczęściej kupowanych prezentów komunijnych, urodzinowych czy gwiazdkowych dla naszych pociech. Cieszą się tak dużą popularnością zarówno wśród dzieci, jak i rodziców, ponieważ stanowią znakomitą platformę do gier i do nauki. Na rynku dostępnych jest wiele modeli zaprojektowanych z myślą o najmłodszych, więc rodzic może mieć problem z wyborem tego odpowiedniego. Tablety dla dzieci są zazwyczaj lżejsze, niż tradycyjne modele i występują przeważnie w bardzo kolorowej oprawie. Użytkowanie tych urządzeń jest proste i intuicyjne, nawet najmłodsze pociechy szybko uczą się ich obsługi.

Wybierając tablet dla dziecka, nie warto wydawać zawrotnych sum pieniędzy. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że prędzej czy później urządzenie zostanie zrzucone, uszkodzone lub przez przypadek zalane, przez nasze pociechy. W sklepach można dostać tablety w całkiem rozsądnych cenach i w momencie jego uszkodzenia, nie będziemy żałować tego zakupu.

Tablety dla dzieci – Ranking TOP 10

Pozycja Nazwa tabletów Producent Cena tabletów
1Overmax Livecore 7031 8GBOvermaxAktualna Cena
2Overmax Livecore 7030OvermaxAktualna Cena
3Cavion Base 7CavionAktualna Cena
4Eten X500EtenAktualna Cena
5Overmax LiveCore 7010OvermaxAktualna Cena
6Blow WhiteTab7BlowAktualna Cena
7Allview Viva C701 8GB 3GAllviewAktualna Cena
8Lark Evolution X4 7 8GBLarkAktualna Cena
9Prestigio MultiPad Rider 7.0 3GPrestigioAktualna Cena
10Blow KidsTab 7BlowAktualna Cena

Pełna lista tabletów dla dzieci…->

Wytrzymałość obudowy

Konstrukcja tabletu dla dziecka musi być przede wszystkim solidna. Trzeba zwrócić uwagę na jakość zastosowanych materiałów. Dobrze aby ekran był wzmocniony ze szkła, ważne są wszelkiego typu utwardzenia i dodatki z gumy, które mają funkcję amortyzującą. Warto wybrać urządzenie wyposażone w uchwyty do jego przenoszenia. Przyda się także wodoodporność wybranego modelu.

Duży ekran

Ekran oprócz tego, że musi być odporny na zarysowania, dobrze aby zapewniał dobre kąty widzenia i wiernie odwzorowywał kolory. Dla przedszkolaka wystarczy tablet z ekranem 7 lub 8 calowym. Monitor nie służy tylko jako wyświetlacz, lecz ma również funkcję ekranu dotykowego. Dobrą rozdzielczością takiego ekranu będzie 1024×600 pikseli.

Tablety z 10 calowym ekranem… ->

Programy i interfejs

Warto wybrać model z przynajmniej 16 GB pamięci oraz czytnikiem kart, dzięki którym będzie można zawsze dołożyć bajtów do zapamiętywania. Im dziecko będzie starsze, tym coraz bardziej skomplikowane gry będą mu się podobały, a to wymaga odpowiednich parametrów. Najczęściej w tabletach dla dzieci wykorzystywany jest system Android, który jest w miarę prosty i szybki (tutaj pełna lista tabletów z androidem a tutaj porównanie ich cen). Dobrze aby wybrany przez nas model był wyposażony już w gry i aplikacje edukacyjne, dostosowane do wieku naszego dziecka. Nawigacja musi być intuicyjna i najlepiej w formie dużych kolorowych kafli. Dla dzieci warto wybierać zarówno gry i zabawy matematyczne, jak i kolorowanki oraz proste zadania logiczne.

Blokady rodzicielskie

Kiedy kupujemy tablet dla najmłodszych i nie ma on dostępu do internetu, ochrona rodzicielska jest zbędna. Jeśli jednak urządzenie dla dziecka łączy się z siecią, trzeba pamiętać o ustawieniu blokady rodzicielskiej. Zazwyczaj jest ona już zainstalowana w tablecie dla dzieci, jednak trzeba ją skonfigurować. Tym sposobem zastrzeżemy osobnym hasłem, wszystkie nieodpowiednie strony i witryny. Przypominamy także o programie antywirusowym na tablety. O tym jak wybrać taki program przeczytacie tutaj http://www.guki.pl/jaki-program-antywirusowy-wybrac/.

Tutaj pełna lista programów antywirusowych na urządzenia przenośne… -> http://www.skapiec.pl/cat/3000/2.2/sort/offers

Ceny tabletów dla dzieci

Przedział cenowy jest szeroki. Tablet dla dziecka kupimy już w cenie od około 200 złotych w wzwyż. Wybierając jeden z poniższych modeli sprawdzisz aktualny ranking cenowy i sklepy, w których będziesz mógł go kupić.

Tak szukaliście tabletów:

  • tablet dla dziecka (30)
  • tablet dla dzieci (25)
  • jaki tablet dla dziecka (21)
  • dobry tablet dla dziecka (8)
  • tablet dla dzieci opinie (8)
  • tablety dla dzieci ranking (7)
  • jaki tablet dla dziecka 2015 (6)
  • Tanie tablety Dla dzieci (5)
  • tablety dla dzieci (5)
  • tani tablet dla dziecka (5)