Tablet 8 cali

Tablet Lenovo S8-50L 4G

Tablet 8 cali Lenovo S8-50L 4G

Tablety z mniejszymi ekranami są zdecydowanie bardziej mobilne. Można je wszędzie zabrać ze sobą, bo bez problemu zmieszczą się nawet w kieszeni. Będą idealnym wyborem dla osób często pracujących na wyjazdach. Nie ustępują swoimi parametrami większym modelom, a są przy tym bardziej kompaktowe i łatwiej się mieszczą w dłoni. Jednak tablet 8 calowy nie za bardzo nadaje się do oglądania filmów, ale przyda się do przeglądania stron internetowych oraz wykonywania prostych operacji. To także dobry wybór dla najmłodszych, dzięki mniejszym wymiarom, urządzenia 8 calowe są dla nich bardziej poręczne i łatwiejsze do obsługi.

Tablety 8 cali – Ranking TOP 10

Pozycja Nazwa tabletu Producent Cena tabletu
1Acme TB719 32GB czarnyAcmeAktualna Cena
2Cavion Base 8 MSCavionAktualna Cena
3Huawei MediaPad T1 8GB 8.0HuaweiAktualna Cena
4Acer Iconia Tab 8 16GBAcerAktualna Cena
5Lark Ultimate 8i WIN czarnyLarkAktualna Cena
6Kruger & Matz Eagle 804 8GB 3GKruger & MatzAktualna Cena
7Lark Ultimate 8i WIN10 czerwonyLarkAktualna Cena
8Gogen TA 8600 GogenAktualna Cena
9Kruger&Matz EAGLE 8 8 GB czarnyKruger&MatzAktualna Cena
10Kiano SlimTab 8 3GR 8GB 3G KianoAktualna Cena

Pełna lista tabletów 8 cali…->

Aby wybrać odpowiedni model, trzeba przyjrzeć się kilku aspektom:

Łączność

Ważne aby tablet był wyposażony w modem 3G lub LTE, co umożliwi korzystanie z internetu w każdym miejscu. Jeśli wybrany model nie posiada wbudowanego modułu, dobrze aby można było dopiąć do niego jakiś zewnętrzny.

Ekran

Ekran powinien oferować szerokie kąty widzenia oraz wysoką jasność (min. 200cd/m2), która powoduje dobrą widoczność nawet w bardzo słoneczne dni.

Matryca i rozdzielczość

Warto wybrać 8 calowy tablet z matrycą IPS. Rozdzielczość im wyższa, tym lepiej. Większa czytelność tekstu, przyda się przy przeglądaniu stron internetowych czy czytaniu prasy. Minimalna rozdzielczość przy tej wielkości ekranu to 1024×768 pikseli, ale lepiej wybrać te z 1280x 800 pikseli.

Procesory

Najlepiej wybierać przynajmniej dwurdzeniowe procesory, które poradzą sobie z większością aplikacji oraz odtwarzaniem muzyki. Jeśli jednak zależy nam na urządzeniu, które będzie szybko i płynnie działać, lepiej wybrać procesory cztero rdzeniowe lub więcej.

Obudowa

Ważne aby była solidna i wytrzymała na uszkodzenia. Ekran powinien być wyposażony w powłokę chroniącą przed zarysowaniem.

System operacyjny

W zależności od naszych preferencji czy zasobności portfela, do wyboru mamy trzy najbardziej popularne systemy operacyjne, które warto wziąć pod uwagę: Windows, Android i iOS (iPad mini).

Złącza i gniazdka

Warto także sprawdzić jakie złącza i gniazdka producent umieścił w wybranym tablecie. Ze względu na rozmiary, nie wszystkie złącza mogą być standardowo na wyposażeniu. Warto przed zakupem upewnić się, czy znajdują się te które będą nam potrzebne.

Cena tabletów 8 calowych

Kompaktowy tablet 8 calowy można kupić już za około 200 złotych. Ceny mogą sięgać nawet ponad 2 tysięcy.

Tak szukaliście tabletów:

  • tablet 8 cali (50)
  • jaki tablet 8 cali (14)
  • ranking tabletów 8 cali 2016 (11)
  • tablety 8 cali (8)
  • tablety 8 cali ranking 2016 (7)
  • tablet lenovo 8 cali (6)
  • jaki tablet 8 cali 2016 (4)
  • tablet 8 cali 2016 (3)
  • tablet 8 (2)
  • oglądanie filmów na tablecie 8 cali (2)