Program antywirusowy na tablet

Aby chronić swój tablet przed tymi samymi zagrożeniami, co zwykły komputer, warto pomyśleć o zainstalowaniu programu antywirusowego na urządzenia przenośne. Systemy mobilne działające na naszych tabletach, nie gwarantują nam stu procentowego bezpieczeństwa. Popularność różnego rodzaju urządzeń przenośnych sprawiła, że powstaje coraz więcej złośliwego oprogramowania i wirusów, które są potencjalnym zagrożeniem dla nas.

Żaden program antywirusowy nie zagwarantuje nam całkowitego bezpieczeństwa. Jednak połączenie programu antywirusowego z własną czujnością, powinno uchronić nas przed internetowymi zagrożeniami.

Symantec Mobile Security 3

Symantec Mobile Security 3

Programy antywirusowe na tablety

Porównaj aktualne ceny… ->

Bez względu na to czy nasz tablet działa na systemie operacyjnym Android, Windows czy iOS, przed wybraniem odpowiedniego programu antywirusowego warto przyjrzeć się kilku aspektom:

Skuteczność

Program antywirusowy musi być przede wszystkim skuteczny w wykrywaniu zagrożeń. Warto przed zainstalowaniem antywirusa poczytać opinie o konkretnej aplikacji, to czy użytkownicy są zadowoleni z poziomu wykrywania wirusów. Wystawiona ocena , jest świadectwem na to jakim zaufaniem cieszy się konkretny antywirus. Często wiele portali robi własne, niezależne testy, z których można dowiedzieć się który program antywirusowy jest aktualnie najlepszy. Ważne jest również to, aby interfejs był zrozumiały i prosty w obsłudze. Baza wirusów powinna być stale aktualizowana oraz dobrze aby była możliwość manualnego przeskanowania podejrzanych plików.

Kaspersky Mobile Security

Kaspersky Mobile Security

Programy antywirusowe na tablety do 20 zł

Sprawdź pełną listę… ->

Zużywanie zasobów systemowych

Przed instalacją programów antywirusowych, warto sprawdzić który z nich nie tylko będzie skuteczny, ale również wydajny. Niektóre antywirusy mogą bowiem spowalniać nasz tablet, co bywa uciążliwe. Zazwyczaj jest to spowodowane zbyt dużym przeładowaniem różnymi, dodatkowymi funkcjami, a samo urządzenie mobilne również nie oferuje maksymalnej wydajności. Ważne jest więc dobre zrównoważanie między odpowiednim bezpieczeństwem, a wydajnością programu antywirusowego. W przypadku oprogramowania Windows, antywirus który działa na komputerach stacjonarnych, może być wykorzystywany na tablecie. Zaletą wersji mobilnej jest jednak fakt, że zużywa ona mniej zasobów.

Funkcje dodatkowe

Niektóre programy antywirusowe na urządzenia przenośne, oferują także dodatkowe usługi zabezpieczające przed kradzieżą. Jest to forma lokalizatora, który w momencie kradzieży jest w stanie pokazać aktualne położenie naszego sprzętu. Inne antywirusy posiadają funkcję informującą nas o wszystkich podejrzanych działaniach posiadanych aplikacji. Zapobiegnie to np. sytuacji, że bez naszej wiedzy program uzyska dostęp do naszych zdjęć. Przydatną funkcją jest także możliwość utworzenia nawet trzech profilów użytkownika, co przydaje się kiedy tablet trafia w ręce dziecka, a część plików czy aplikacji jest dla niego niewidoczna.

Cena programu antywirusowego na tablety

Do wyboru będziemy mieli zarówno wersje płatne, jak i bezpłatne i to od nas zależy, którą opcję wybierzemy. Jednak większość mobilnych wersji programów antywirusowych jest do ściągnięcia bez opłat, ale często w wersjach okrojonych lub czasowo ograniczonych.

Eset Mobile Security

Eset Mobile Security

Programy antywirusowe na tablety – Ranking

Porównaj aktualne ceny… ->

* – O programach antywirusowych na wszystkie urządzenia przeczytasz tutaj http://www.guki.pl/jaki-program-antywirusowy-wybrac/.

Tak szukaliście tabletów:

  • antywirus na tablet (7)
  • jaki antywirus na tableta (6)
  • jaki antywirus na tablet (5)
  • tablet antywirus (3)
  • darmowy program antywirusowy na tablet (2)
  • antywirus na tablet z windowsem (2)
  • program antywirusowy tablet samsung (2)
  • antywirus na samsung tab s2 (1)
  • tablety lenovo antywirusy (1)
  • antywirus do tabletu samsung (1)