Powerbank czyli przenośna ładowarka do tabletów

Powerbank Omega OMPB10

Powerbank do tabletu Omega OMPB10

Powerbanki są przydatne, kiedy potrzebujemy awaryjnie naładować smartfon, tablet lub laptop, a nie mamy dostępu do prądu. Dobrze wybrane urządzenie przyda się na różnego rodzaju wyjazdach, na wakacjach czy na uczelni. Wszędzie tam, gdzie nie zawsze mamy dostęp do gniazdka z elektrycznością. Powerbank to przenośna ładowarka, istny bank energii, który możemy wykorzystać w każdej kryzysowej sytuacji. Przed zakupem warto zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów:

Pojemność powerbanku

Pojemność powerbanku dobieramy w zależności od urządzenia, które zamierzamy nim ładować:

 • Telefony – w tym przypadku najlepiej wybrać urządzenie o pojemności 4000-5000 mAh. Jednak jeśli powerbank ma zmieścić się np. do kieszeni, musimy wybrać nieco mniejszą pojemność do 2000 mAh.
 • Tablety – w tym przypadku nasz powerbank musi być trochę mocniejszy, by sprawnie naładować tablet. Należy wybierać urządzenia o pojemności co najmniej 10000 mAh. Te powerbanki są już dość spore i swoje ważą. Jeśli zależy nam na mniejszych modelach, to trzeba wziąć pod uwagę fakt, że będzie trzeba je codziennie doładowywać.
 • Laptopy – najmniejszą sensowną pojemnością, żeby doładować laptop jest 20000 mAh. Mniej pojemne urządzenia mogą nie zdać egzaminu.

Powerbanki – Ranking TOP 5

Pozycja Nazwa powerbanku Producent Cena powerbanku
1Esperanza 2000 CZERWONY XMP101REsperanzaAktualna Cena
2Esperanza 2000 BIAŁY XMP101WEsperanzaAktualna Cena
3Esperanza 2000 niebieski XMP101BEsperanzaAktualna Cena
4Esperanza EXTREME QUARK 2000 POMARAŃCZOWY XMP101OEsperanzaAktualna Cena
5Esperanza EXTREME QUARK 2000mAh XMP101KEsperanzaAktualna Cena

Pełna lista Power Banków…->

Funkcjonalność przenośnej baterii

Funkcjonalność zależy od ilości i rodzaju złączy, dzięki którym możemy podłączyć dane urządzenie do wybranego powerbanku. Wejście 1A jest przeznaczone dla smartfonów, Mp3 i nawigacji, natomiast 2A dla tabletów i laptopów. Do niektórych modeli możemy podłączyć więcej niż jedno urządzenie naraz. Ważny jest także czytelny wyświetlacz, który będzie informował nas o stanie naładowania. Standardowo powerbank powinien również posiadać bezpiecznik zapobiegający zwarciom czy przeciążeniom. Materiał z którego będzie wykonane urządzenie ma wpływ na jego trwałość. Można wybierać spośród modeli z obudową plastikową, metalową czy nawet wodoodporną. Kształt powerbanku dobieramy pod swój gust (np. okrągły, prostokątny, kwadratowy). Niektóre modele, przeważnie te trochę droższe, posiadają także latarkę.

Powerbanki o pojemności 10 000mAh+ – Ranking TOP 3

Pozycja Nazwa Producent Cena
1Vakoss 10400mAh LI-ION, ALUMINIUM TP-2588K CZARNYVakossAktualna Cena
2SETTY BATERIA ZEWNĘTRZNA 10000MAH CZARNA 5900495453822SETTYAktualna Cena
3Manta PowerBank MPB005 10000mAh Czarny MPB005BMantaAktualna Cena

Pełna lista Power Banków o pojemności 10 000mAh ->

Znani producenci

Warto postawić na znane i firmowe powerbanki. Zakup urządzenia no name, może wiązać się z ryzykiem zniszczenia ładowanego urządzenia, jego zawodnością czy problemem przegrzewania się. Trzeba wybierać powerbanki na które producent daje gwarancję. Zbyt niska cena powinna od samego początku budzić nasze wątpliwości. Wśród popularnych producentów powerbanków i przenośnych baterii są Omega czy Forever.

Więcej o tym jaki powerbank wybrać i kupić znajdziesz tutaj -> http://www.guki.pl/jaki-power-bank-wybrac/

Cena powerbanku dla tabletów

Dobry powerbank to wydatek rzędu 80 zł. Za przenośne baterie o większej mocy trzeba jednak zapłacić już kwoty do 100, 150 a nawet 200 zł. Wybierz modele, które Cię interesują i sprawdź ranking powerbanków i przenośnych baterii porównując aktualne ceny i opinie:

Tak szukaliście tabletów:

 • powerbank do tabletu (5)
 • ile kosztuje powerbank (5)
 • powerbank do tableta (4)
 • power bank do tableta (4)
 • extreme power bank opinie (3)
 • power bank do tabletów (3)
 • vakoss power bank opinie (3)
 • power bank vakoss opinie (2)
 • blupop power bank (2)
 • Jaki powerbank dla samsunga galaxy tab s2 (2)