Najlepszy tablet

Najnowszy tablet Lenovo S8-50L 4G

Najnowszy tablet Lenovo S8-50L 4G

Często pada pytanie jaki tablet jest najlepszy, bo przecież każdy chciałby, wydając pieniądze, ulokować je jak najbardziej trafnie. A w sklepach jest tak duży wybór, że samemu ciężko podjąć decyzję o wyborze. Z pomocą mogą przyjść różnego rodzaju rankingi czy zestawienia, które są zazwyczaj opracowywane dla danego przedziału cenowego, np. do 400zł, do 700 zł czy do 1000 złotych.

Najlepszym tabletem jest takie urządzenie, które będzie odpowiadało naszym potrzebom i wymaganiom. Sprzęt dobrze wybrany spełnia swoją funkcję i chętnie z niego korzystamy. Praca na nim jest przyjemna i bezproblemowa, więc mamy poczucie dobrze ulokowanych pieniędzy.

Najlepsze Tablety – Ranking TOP 10

Pozycja Nazwa tabletów Producent Cena tabletów
1Blow WhiteTab7BlowAktualna Cena
2Overmax Livecore 7041OvermaxAktualna Cena
3Blow BlackTAB 8GB LTE CzarnyBlowAktualna Cena
4Lark FreeMe X2 7LarkAktualna Cena
5Overmax QUALCORE 7023OvermaxAktualna Cena
6Lark Evolution X4 7 IPS Green 8GBLarkAktualna Cena
7Lark FreeMe X2 9LarkAktualna Cena
8Lark Evolution X4 7 8GBLarkAktualna Cena
9Blow WhiteTab 7.4 HD 8GB 3GBlowAktualna Cena
10Overmax Livecore 7030OvermaxAktualna Cena

Porównaj aktualne ceny tabletów…->

No więc jaki tablet będzie najlepszy?

Z pewnością taki, który spełni Twoje oczekiwania. Jednak na co jeszcze zwrócić uwagę? Najlepszy tablet będzie charakteryzował się solidną obudową. Jest to szczególnie ważne, gdyż podczas przenoszenia może dojść do przypadkowego otarcia, lekkiego obicia czy nawet upuszczenia naszego sprzętu. Obudowa musi być wykonana z wytrzymałych materiałów, typu aluminium czy gruby plastik. Przyda się także zastosowanie ochronnego szkła, które znacznie zwiększy solidność ekranu.

Wielkość wyświetlacza dobieramy wedle upodobań, mniejsze (7– i 8-calowe) są raczej do użytku w terenie, z kolei te większe, po podłączeniu klawiatury mogą zastąpić laptopa. Rozdzielczość powinna być na poziomie Full HD lub większej (2048×1536 pikseli). Ekran musi być wykonany

w technologii IPS lub AMOLED, dzięki czemu będzie cechował się dobrym odwzorowaniem kolorów. Najlepszy tablet w swojej kategorii, powinien pozwalać na uruchomienie nowych gier i aplikacji. Z tego powodu musi być wyposażony w odpowiednie podzespoły, czyli 4 rdzeniowy procesor i 2 GB RAM-u. Do przechowywania większej ilości danych (muzyki, filmy, zdjęcia) potrzebować będziemy większą ilość flash pamięci (minimum 16 GB). Innym rozwiązaniem może być wejście dla karty microSD, która zwiększa ilość miejsca do przechowywania danych. Ważny jest również system operacyjny. Jeśli chcemy mieć dostęp do wysokiej jakości programów dostępnych na tablety, warto rozważyć zakup urządzenia z oprogramowaniem iOS, w który wyposażony jest iPad. Z kolei jeśli zależy nam na darmowych aplikacjach, wówczas trzeba celować w tablety z Androidem. Zwolennicy oprogramowania dostępnego na komputerach, mogą zainteresować się urządzeniami z Windowsem. Stałą łączność w wybranym tablecie zapewni modem 3G lub LTE. Natomiast kiedy będziemy korzystać z urządzenia w większości w domu, wówczas można wybrać model z modułem Wi – Fi. Przed zakupem warto także sprawdzić dostępność kompatybilnych akcesoriów do wybranego tabletu, typu klawiatura czy etui, które mogą nam się przydać.

Tak szukaliście tabletów:

  • najlepsze tablety 2016 (5)
  • najlepszy tablet (5)
  • najlepsze tablety (1)