Dobry tablet

Dobry tablet Microsoft Surface 3 Pro 128GB

Dobry tablet Microsoft Surface 3 Pro 128GB

Obecnie stały dostęp do sieci internetowej staje się normą. Prawie każdy z nas posiada w domu komputer, smartfona czy laptop, by móc swobodnie korzystać z dobrodziejstw współczesnej technologii. Coraz więcej osób także decyduje się na zakup tabletu. Urządzenie to stało się alternatywą dla komputerów stacjonarnych i laptopów. Tablety posiadają aktualnie praktycznie te same użyteczne funkcje, a są przy tym znacznie bardziej mobilne. Ich gabaryty są mniejsze, przez co są bardziej komfortowe do zabierania ich ze sobą i korzystania podczas podróży. Jednak wybór dobrego tabletu, wcale nie jest prosty. Rynek jest zalany ogromną ilością tego typu urządzeń, przez co zakup odpowiedniego tabletu może być trudny.

Dobre tablety – Ranking TOP 10

Pozycja Nazwa tabletów Producent Cena tabletów
1Blow WhiteTab7BlowAktualna Cena
2Overmax Livecore 7041OvermaxAktualna Cena
3Blow BlackTAB 8GB LTE CzarnyBlowAktualna Cena
4Lark FreeMe X2 7LarkAktualna Cena
5Overmax QUALCORE 7023OvermaxAktualna Cena
6Lark Evolution X4 7 IPS Green 8GBLarkAktualna Cena
7Lark FreeMe X2 9LarkAktualna Cena
8Lark Evolution X4 7 8GBLarkAktualna Cena
9Blow WhiteTab 7.4 HD 8GB 3GBlowAktualna Cena
10Overmax Livecore 7030OvermaxAktualna Cena

Porównaj aktualne ceny tabletów…->

Czym powinien charakteryzować się dobry tablet?

Sercem całego urządzenia jest procesor. To od niego zależy płynna praca naszego tabletu. Kilkurdzeniowy procesor o wysokim taktowaniu, umożliwia harmonijną pracę na kilku aplikacjach jednocześnie. Warto więc wybierać modele z mocnym procesorem, by nasze urządzenie nie zacinało się podczas korzystania z wielu aplikacji. Wpływ na płynność pracy ma również wystarczająca ilość pamięci RAM. Dobry tablet posiada przynajmniej 2 GB pamięci operacyjnej. Aby przechowywać dużą ilość różnych plików przyda się także spora ilość wewnętrznej pamięci (od 16 GB) lub dodatkowy slot na kartę SD. Dzięki nim będziemy mogli zgromadzić sporą biblioteczkę własnych zdjęć lub ulubionych filmów. Jeśli chodzi o wielkość ekranu, to wybór zależy od naszych osobistych preferencji. Trzeba jednak pamiętać, że im większy wyświetlacz, tym rozdzielczość powinna być większa. Dobry tablet ma ekran wykonany w nowoczesnej technologii IPS, a szerokie kąty widzenia pozwolą na bezproblemowe korzystanie z urządzenia przy każdym oświetleniu. Czas pracy na baterii powinien być oczywiście jak najdłuższy, jednak musimy pamiętać o tym, że wpływa to też na ciężar i wielkość urządzenia. Najnowsze tablety z bardzo pojemnymi bateriami są zazwyczaj również bardzo drogie. Jeśli chcemy wykorzystywać urządzenie do dzwonienia, wówczas trzeba rozejrzeć się za modelem z możliwością włożenia karty SIM, od razu warto także zaopatrzyć się w bezprzewodową słuchawkę bluetooth, dzięki której nie trzeba będzie trzymać tabletu przy uchu. Łączność z siecią umożliwi natomiast modem Wi – Fi lub moduł 3G albo LTE. Na końcu warto zwrócić uwagę również na obudowę tabletu, która musi być solidna i nie powinna uginać się pod naciskiem palca. Dobrze by urządzenie było wykonane z aluminium lub dobrego, grubego plastiku.

Ceny dobrych tabletów

Na dobry jakościowo tablet nie trzeba wydawać kilku tysięcy złotych. Ceny dobrych funkcjonalnych urządzeń zaczynają się od około 400 – 500 złotych.

Tak szukaliście tabletów:

  • dobry tablet (18)
  • dobry tablet 2016 (9)
  • dobre tablety 2016 (3)
  • Dobry Tablet Opinie (2)
  • bardzo dobry tablet (1)
  • cena najnowszych tabletów (1)
  • ceny dobrych tabletów (1)
  • jaki tablet w dobrej cenie opinie (1)