Do czego służy tablet

Tablet Samsung Galaxy Note 10.1 P600

Tablet Samsung Galaxy Note 10.1 P600

Tablety z roku na rok zyskują coraz większą popularność i co za tym idzie, coraz większą liczbę nabywców. Urządzenia te są wyjątkowo poręczne, o niewielkich rozmiarach, które łatwo wziąć wszędzie ze sobą. Posiadanie tabletu pozwala korzystać z wielu jego opcji:

Najważniejszą funkcją tych urządzeń jest możliwość przeglądania stron internetowych. Wbudowane karty bezprzewodowe np. Wi-Fi umożliwiają korzystanie z zasobów sieciowych w każdym miejscu, gdzie się znajdujemy. Zapewnia to stały dostęp do kont mailowych, serwisów społecznościowych czy bieżących wiadomości. Użytkownicy usługi Gmail dostają dodatkowo oddzielną, dużo bardziej rozbudowaną aplikację obsługującą związane z nią skrzynki.

Tablety – Ranking TOP 10

Pozycja Nazwa tabletów Producent Cena tabletów
1Blow WhiteTab7BlowAktualna Cena
2Overmax Livecore 7041OvermaxAktualna Cena
3Blow BlackTAB 8GB LTE CzarnyBlowAktualna Cena
4Lark FreeMe X2 7LarkAktualna Cena
5Overmax QUALCORE 7023OvermaxAktualna Cena
6Lark Evolution X4 7 IPS Green 8GBLarkAktualna Cena
7Lark FreeMe X2 9LarkAktualna Cena
8Lark Evolution X4 7 8GBLarkAktualna Cena
9Blow WhiteTab 7.4 HD 8GB 3GBlowAktualna Cena
10Overmax Livecore 7030OvermaxAktualna Cena

Porównaj aktualne ceny tabletów…->

Dzięki tabletowi możemy przeglądać gazety oraz czytać e-booki. Ekran urządzenia jest większy od tego z komórki, co ułatwia odczytywanie nawet mniejszych liter, dla ludzi ze słabszym wzrokiem (tutaj więcej informacji o tabletach dla seniorów). Tablet jest zaraz po włączeniu gotowy do pracy. Nie trzeba czekać, aż system operacyjny się w pełni uruchomi.

Tablety świetnie nadają się do odtwarzania różnych multimediów. Możemy dzięki nim oglądać filmy, zdjęcia oraz słuchać muzyki. Każde urządzenie ma wejście audio dla słuchawek, a jakość dźwięku nie odbiega od tych jaki zapewniają laptopy czy komputery stacjonarne. Filmy odtwarzane są płynnie, nawet te w wysokiej rozdzielczości Full HD (tutaj tablety z dużym ekranem… ->). Natomiast przeglądanie zdjęć jest wygodniejsze, niż w przypadku innych nośników. Za pomocą dotyku jesteśmy w stanie bardzo szybko dotrzeć do wszystkich fotografii. Urządzenie możemy także podłączyć do dużego telewizora (tutaj więcej o telewizorach http://telewizoryoled.com.pl/) i obejrzeć seans na dużym ekranie, bez strat jakości obrazu. Jest to możliwe dzięki wejściu HDMI, potrzebować do tego będziemy jednak specjalny kabel, gdyż w tabletach jest to gniazdo mini – HDMI lub przejściówki do posiadanego przewodu.

Tablet Manta MID1009 3G

Tablet Manta MID1009 3G

Tablety w cenie do 500 zł

Porównaj aktualne ceny… ->

Tablet również umożliwia nam prowadzenie rozmów poprzez np. Skypa. Każde urządzenie jest także wyposażone w kamerę oraz aparat fotograficzny. Dzięki czemu jesteśmy w stanie przeprowadzić wideorozmowy oraz nagrać film czy zrobić zdjęcie.

Możemy także swobodnie przenosić dane na tablet lub odwrotnie transferować je do naszego stacjonarnego komputera. Odbywa się to dzięki wejściu USB. Większość tabletów wyposażona jest też w czytnik kart pamięci mikro – SD. Wystarczy umieścić dane na mikro karcie i później włożyć ją do tabletu. Każda dodatkowa pamięć może być całkowicie wykorzystana.

Na tablet dostępnych jest mnóstwo gier. Co roku wydawanych jest ich coraz więcej, nawet odświeżone stare hity z PC sprzed lat. Wydajność naszego urządzenia oraz to czy będzie ono w stanie odczytać najnowszą grę zależy od szybkości układu graficznego. Na tablet dostępnych jest także wiele aplikacji, mniej lub bardziej pożytecznych. Część z nich jest płatna i aby je zakupić trzeba posiadać kartę kredytową lub debetową.

Często urządzenie wykorzystywane jest do nawigacji (o nawigacjach GPS więcej pod tym adresem http://mapygps.pl/). Jednak musi ono mieć zintegrowany moduł GPS oraz oczywiście oprogramowanie z mapami. Standardowo tablet wyposażony jest w nawigację i mapy Google Maps, które są darmowe ale potrzebują połączenia z internetem. Do wyboru mamy także szereg innych darmowych i płatnych nawigacji np. Mapa Map, Automapa czy TomTom.

Tablet Lenovo IdeaTab A3500L 8GB

Tablet Lenovo IdeaTab A3500L 8GB

Tablety z nawigacją GPS

Porównaj aktualne ceny… ->

Tak szukaliście tabletów:

  • co to jest tablet (57)
  • do czego służy tablet (24)
  • tablet co to jest (19)
  • do czego sluzy tablet (12)
  • tablet do czego służy (5)
  • do czego tablet (5)
  • czym jest tablet (3)
  • do czego służy gps (3)
  • tablet co to jest i do czego służy (3)
  • tablet do czego (3)