Czym jest tablet?

Tablet Lenovo A5500

Tablet Lenovo A5500

Tablet to niewielki, przenośny komputer, który składa się z płaskiego ekranu, wyposażonego w technologię Multi – Touch. To urządzenie pośrednie pomiędzy smartfonem a laptopem, jego wielkość wynosi średnio od 7 cali do 10 cali, a waga waha się od 380 do 880 gram. Tablety w przeciwieństwie do stacjonarnych komputerów nie posiadają klawiatury, ich obsługa odbywa się przy pomocy wirtualnych przycisków – dotykając bezpośrednio ekranu.

Najczęściej wykorzystywanym systemem operacyjnym w tabletach jest Android (tutaj tablety z androidem… ->) lub iOS. Urządzenia jednak nie korzystają z nośników wymiennych, poza sporadyczną możliwością wykorzystania kart pamięci i wbudowanym twardym dyskiem. Różnego rodzaju aplikacje trzeba zakupić lub bezpłatnie pobrać ze specjalnych sklepów, do tego jednak potrzebny jest dostęp do internetu. W tym celu tablety mają wbudowane karty bezprzewodowej łączności np. Wi-Fi, GSM, 3G czy LTE. Komunikacja z komputerem osobistym odbywa się przez port USB, co umożliwia tworzenie kopii zapasowych, transport danych lub uaktualnienie oprogramowania.

Tablety – Ranking TOP 10

Pozycja Nazwa tabletów Producent Cena tabletów
1Blow KidsTab 7BlowAktualna Cena
2Blow WhiteTab 7.4 HD 8GBBlowAktualna Cena
3Overmax Livecore 7041OvermaxAktualna Cena
4Overmax QUALCORE 7023OvermaxAktualna Cena
5Lark Evolution X4 7 8GBLarkAktualna Cena
6Blow BlackTAB 8GB LTE CzarnyBlowAktualna Cena
7Prestigio MultiPad Rider 7.0 3GPrestigioAktualna Cena
8Overmax LiveCore 7010OvermaxAktualna Cena
9Lark Ultimate 8i WIN czarnyLarkAktualna Cena
10Blow BlackTab 7 8GBBlowAktualna Cena

Porównaj aktualne ceny tabletów…->

Tablet jest urządzeniem lekkim i poręcznym, wykorzystywanym gównie do przeglądania stron internetowych oraz oglądania zdjęć i filmów. Jest mniejszy i cieńszy od laptopa i netbooka (więcej na temat laptopów tutaj http://digitalpc.pl/), co zapewnia jego znacznie większą mobilność. Tablet uruchamia się bardzo szybko i od razu jest gotowy do działania. Kolejną zaletą jest pojemna bateria, która może trzymać od 7 do 10 godzin pracy (w razie kłopotów warto posilić się powerbankiem). Korzystanie z połączenia sieciowego, skróca jednak nieco ten czas. Za pomocą tabletów możemy także czytać e – booki i przeglądać e- gazety. Urządzenie mogą również służyć w celach rozrywkowych, jako przenośne konsole do gier. Tablety idealnie nadają się do wykorzystania jako narzędzie pracy (tutaj tablety nadające się do pracy… ->), aby odpisać na maila, sprawdzić swój terminarz, przygotować prezentacje multimedialne czy zrobić notatki. Za ich pomocą można komunikować się np. Skypem.

Wadą tabletów może być brak niektórych programów komputerowych, których nie da się na nich zainstalować oraz brak klawiatury – mała aktualizacja. Są już dostępne tablety z klawiaturą!